«Якби ти знав, як много важить слово…» (поетичний вечір, присвячений 99-тій річниці від дня смерті Івана Франка)

Щорічно кафедра перекладознавства та контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура факультету іноземних мов спільно з Інститутом франкознавства організовують поетичні читання «Якби ти знав, як много важить слово…». 2 червня 2015 року в Дзеркальній залі відбувся вечір, присвячений 99-тій річниці від дня смерті великого Каменяра.

Розпочали Франкові читання зі вступного слова завідувача кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура Роксолана Зорівчак. Роксолана Петрівна зазначила, що «сьогодні ми зібралися для того, аби запричащатися Франковим словом у дні його пам’яті у Львівському університеті».

Символічно продекламувавши пролог до поеми «Мойсей», зважаючи на ситуацію, в якій перебуває Україна, учасники вечора вшанували пам’ять загиблих українських воїнів хвилиною мовчання.

Із доповіддю про Івана Франка виступив директор Інституту франкознавства Святослав Пилипчук, зосередивши увагу на тому, що «величність генія, мабуть, і полягає в тому, що, перебуваючи в часовому просторі своєї епохи, він водночас виходить далеко за її межі, глибоко осягає не лише сучасність, а й зазирає своїм проникливим інтелектуальним зором у темні лабіринти минулого та в незвідані горизонти майбутнього». «Лише йому зрозумілі та підвладні механізми роздумування й узагальнення в нестримному калейдоскопі подій і фактів, виокремлюючи те найважливіше, що не повинна поглинути ріка забуття і те, що стане надійним дороговказом для наступних людських генерацій. Саме таким Генієм для українства був Іван Франко», – йшлося у виступі Святослава Михайловича.

Пригадуючи попередні пам’ятні заходи, професор кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства Михайло Гнатюк зазначив, що вже втринадцяте академічна спільнота Львівського університету проводить вечір пам’яті Каменяра. «Франкові читання – це патент на нашу національну гідність і свободу. Є надія, що наступного року ми вкотре зберемося вшанувати Івана Франка, але вже у мирний час, коли не буде чути свисту куль та не відбуватимуться похоронні процесії за українськими солдатами», – вважає Михайло Іванович.

Пам’ятний вечір продовжили студенти, проникливо виконуючи ліричні пісні на слова Івана Франка. А декламування поезії великого Каменяра стало для всіх присутніх традиційним символічним дійством.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото