Яніка Мерило розповіла студентам Університету про екосистему для розвитку стартапів

26 березня 2019 року в актовій залі факультету управління фінансами та бізнесу відбулася зустріч з Янікою Мерило, радником міського голови Львова, заступником міського голови Дніпра, керівником «Nordic Eleks», президентом Української асоціації венчурного капіталу і прямих інвестицій (UVCA).

Під час заходу Яніка Мерило поділилася зі студентами досвідом ефективного координування міжнародних та національних проектів, впровадження IT-технологій у роботу органів влади (зокрема, розповіла про  подолання труднощів на шляху впровадження електронного квитка у великих містах України), залучення інвестицій та про поліпшення інвестиційного клімату. Ключовою тезою зустрічі був економічний ефект від впровадження інновацій та його значення для розвитку економіки України.

Спікер також навела приклад успіхів Естонії, яка займає передові позиції у підприємництві, інтернет-свободі, кількості стартапів на душу населення та в різноманітних економічних рейтингах (Doing Business та Economic Freedom). Яніка Мерило відзначила актуальність та важливість підтримки екосистеми розвитку стартапів в Україні.

Особливе зацікавлення в учасників зустрічі викликали відповіді спікера на практичні питання щодо реалізації стартапів. Зокрема, доповідач розповіла  про найбільш проблемні ланки екосистеми розвитку стартапів в Україні (на думку Яніки Мерило – це недостатня кількість «бізнес-ангелів» (angel investors)) та про реальні індикатори оцінки інвестиційної привабливості стартапів (як один із найважливіших було виділено особисті надзусилля стартапера та його власну незламну віру в успіх проекту).