«Європейська політика сусідства в контексті спільних політик ЄС»

3-4 жовтня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся воркшоп Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій» на тему «Європейська політика сусідства в контексті спільних політик ЄС».  Захід організували у співпраці із Інформаційним центром ЄС в рамках реалізації проекту напряму ім. Жана Моне Програми Еразмус+ 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-СоЕ. Присвячений воркшоп був 10-річчю Східного партнерства та 30-річчю програми Жана Моне.

У перший день воркшопу відбулося експертне обговорення проблемних аспектів реалізації європейської політики сусідства у часи гібридних воєн, а упродовж другого дня було представлено та обговорено у широкому колі наукові дослідження  і практичні аспекти реалізації Європейської політики сусідства і, зокрема, Східного партнерства та програм транскордонної співпраці.

Вітаючи учасників заходу декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський, наголосив на сучасних викликах співпраці між Україною та ЄС у рамках Європейської політики сусідства і необхідності пошуків нових форматів для її вдосконалення. Діана Кодрова, експертка Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наголосила на взаємозв’язку між ідеями Європейської політики сусідства і практичними інструментами її реалізації і ролі цих інструментів у розбудові громадянського суспільства і державних інституцій в Україні.

Окрему увагу у публічному обговоренні тематики воркшопу було приділено питанням тенденцій, очікувань і викликів для Європейської політики сусідства і Східного партнерства у часи зміни у виступі Наталії Антонюк, професора, завідувачки кафедри країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин, координатора Інформаційного центру ЄС у Львівському університеті. Старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Краєвська окреслила механізми взаємного впливу Європейської політики сусідства, Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і програм Східного партнерства  у секторальних та горизонтальних вимірах.

Діана Кодрова, експертка Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України познайомила усіх присутніх з Програмою транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 як частиною Європейського інструменту сусідства.

Під час воркшопу Наталія Горін, експертка спецпроекту, доцент кафедри міжнародних економічних відносин факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка представили онлайн-курс «Угода про асоціацію Україна-ЄС», https://eu-agreement.ed-era.com/. Під час заходу відбулася жвава дискусія за участю експертів та учасників.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото