Юристи-практики, дипломати і науковці обговорили проблеми антирейдерського законодавства

3 лютого 2017 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Антирейдерське законодавство: науково-практичні аспекти правозастосування» за участю начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослава Жукровського, декана юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, професора Володимира Бурдіна, адвоката, кандидата юридичних наук, голови Західноукраїнської філії адвокатського об’єднання Arzinger, почесного консула Республіки Австрія у м. Львові Маркіяна Мальського, заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації – начальника Управління державної реєстрації Оксани Куманської- Нор та інших експертів у галузі правознавства.

Під час відкриття заходу заступник начальника з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор наголосила на актуальності проведення заходу такого рівня. За її словами, зараз юристам-практикам та науковцям надзвичайно важливо обмінюватися міркуваннями щодо змін у сфері антирейдерського законодавства, з урахуванням реалій сьогодення.

Декан юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Бурдін зосередив увагу на неоднозначності трактування терміну «рейдерство», яке сьогодні широко використовується у суспільстві, зокрема у ЗМІ. За словами Володимира Миколайовича, під цим поняттям розуміється задоволення майнових інтересів у не зовсім законний спосіб, на що держава поки-що не має ефективних механізмів впливу.

«Рейдерство щодо господарської чи підприємницької діяльності потрібно розглядати як грабіж фізичної особи. А тому, сьогодні вкрай важливо створити оперативні й ефективні механізми захисту, напрацювати певні висновки, сформувати спільне бачення щодо законодавства у цій сфері й представити його Міністерству юстиції України», – зазначив Володимир Бурдін.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський під час відкриття заходу висловив переконання, що питання, пов’язані із антирейдерським законодавством, є «актуальними і потрібними як системі юстиції, так і суспільству загалом».

Адвокат, кандидат юридичних наук, голова Західноукраїнської філії адвокатського об’єднання Arzinger, почесний консул Республіки Австрія у м. Львові Маркіян Мальський проаналізував визначення поняття «рейдерство», назвавши його «надто спокійним», адже, як вважає юрист, «ми називаємо страшні речі звичайними словами».

«Насамперед рейдерство – це злочин, і не важливо проти фізичної чи юридичної особи він скоєний. А відтак, виникає перша і чи не найголовніша проблема – юридичне врегулювання відповідальності за вчинення такого правопорушення», – переконаний Маркіян Мальський.

Надалі учасники круглого столу «Антирейдерське законодавство: науково-практичні аспекти правозастосування» зосередили увагу зокрема на таких питаннях: правовий статус державного реєстратора в контексті змін до законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; антирейдерське законодавство: зміст і перспективи впровадження; корпоративний аспект у практиці застосування антирейдерського законодавства; роль менеджменту в забезпеченні корпоративної безпеки та ін.

Додамо, що організаторами та ініціаторами заходу є юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та Головне територіальне управління юстиції у Львівській області.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото