З нагоди Дня науки нагородили чотирьох учених Університету

Четверо вчених Львівського національного університету імені Івана Франка отримали нагороди та подяки від очільників міста та області під час Урочистої академії з нагоди Днів науки, що відбулась 20 травня 2016 року в актовій залі Університету.

Від імені президії Національної академії наук України привітав присутніх голова Західного наукового центру НАН України та МОН України Зіновій Назарчук. Зіновій Теодорович наголосив на ролі науки для успішної інтеграції України в загальноєвропейський і світовий культурний і економічний простори.

«Без суттєвого розвитку національної науки мета нашого суспільства щодо входження України в європейський простір є недосяжною. Ми відповідальні за якість наших наукових результатів, і повинні зробити все можливе для гідного представлення нашої Батьківщини у світовому науковому товаристві», – переконаний Зіновій Теодорович.

Від імені академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка привітав науковців Ректор, професор Володимир Мельник. «Наука – це важливий політичний і національний інструмент зростання українського суспільства. Утім, критична маса розуміння того, що без науки суспільство атрибутивно приречене на поразку у змаганнях будь-якого рівня, стосується академічної науки та вищої школи», – переконаний Ректор.

«Варто відзначити, що науковий і професорсько-викладацький склад Львівського університету чітко усвідомлює важливість і потрібність своєї роботи в сучасних реаліях – ми посідаємо четверте місце за кількістю вчених та займаємо лідерські позиції в рейтингах таких. як «Scopus» та «Webometrix». У нас діє 19 спеціалізованих вчених рад і виходять друком  понад 50 періодичних видань, два з яких входять до науко метричних баз даних  «Scopus». Ми співпрацюємо з іноземними вишами. Потенціал інтелектуального зростання у нас такий, яким варто захоплюватися!», – із гордістю поділився здобутками вчених Львівського університету Володимир Петрович.

Додамо, що згідно з Указом Президента України № 217 від 19 травня 2016 року за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки державні нагороди отримали працівники Львівського університету.

Почесне звання Заслуженого діяча науки і техніки України удостоєний завідувач кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України Микола Ільницький, декан хімічного факультету, професор цього ж Університету Ярослав Калитчак. Почесне звання Заслуженого працівника освіти України отримав завідувач кафедри Львівського університету Михайло Бартіш.

«Академічна спільното! Сьогодні ми вдячні за те, що наша українська наука є достойною та конкурентоспроможною. Львівські науковці завжди повинні бути прикладом для всієї України. Ми маємо створити осередки науки не лише академічної, а й прикладної, які сприятимуть розвитку держави, тож я переконаний, що трикутник «бізнес-наука-влада» дасть великий поштовх для розвитку не лише нашої області, а й усієї держави», – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

За багаторічну плідну працю та вагомий особистий внесок у розвиток науки почесну грамоту від Львівської облдержадміністрації отримала кандидат філологічних наук, професор,завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Львівського національного університету імені Івана Франка Алла Паславська.

Мер Львова Андрій Садовий долучився до вітальних слів і від імені громади міста також вручив подяки українським ученим. «Ми, українці, є джерелом прибутку для багатьох країн світу, але часто ми не кристалізуємо свою країну. Без мудрих людей держави не буде ніколи. Без виробництва, без захисту інтелектуальної власності – неможливо збудувати країну, – переконаний Андрій Іванович. – Тож, студенти, які навчаються, мають бачити перспективу завтрашнього дня, а Вам, науковцям, які залишились у рідній Україні і дбаєте про неї, велика подяка».

За особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та багаторічну сумлінну працю подяки науковцям Львівщини вручив Голова обласної ради Олександр Ганущин.