З нагоди Дня науки троє учених Університету отримали почесні грамоти

19 травня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось урочисте засідання з нагоди Дня науки, участь у якому взяли представники наукових установ Львівщини та органів місцевої влади.

Від імені президії Національної академії наук України привітав присутніх голова Західного наукового центру НАН України та МОН України Зіновій Назарчук. Зіновій Теодорович, зокрема, наголосив на вагомій ролі науки у процесі зміцнення держави. За його словами, наука повинна бути основним пріоритетом і держава, яка прагне успішності зобов’язана її підтримувати на належному рівні.

«Без фундаментальної науки не буде прикладних досліджень, а без них ми не матимемо інновацій, а отже і конкурентного середовища, надійної економіки і міцної держави», – висловив переконання Зіновій Теодорович, додавши, що законодавством України передбачено щорічне фінансування розвитку науки на рівні 1,7% ВВП України, але така норма закону на жаль не дотримується.

Від імені академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка привітав науковців Ректор, професор Володимир Мельник. «Сьогодні свято тих людей, які формують унікальне інтелектуальне середовище, призначенням якого є не просто пошук і відкриття нового, а й творення світу, у якому ми усі живемо», – зазначив Володимир Петрович.

«Наукова раціональність заклала генетичний код європейської цивілізації. А отже наука – це внутрішній вимір організації будь-якого середовища, запорука його успішного функціонування і розвитку», – наголосив Володимир Мельник і додав, що рівень розвитку політичної і суспільної культури визначається саме ставленням до науки.

Також Ректор розповів про численні здобутки досвідчених вчених і молодих науковців ЛНУ ім. Івана Франка, зазначивши, що академічна спільнота Університету має віру у краще прийдешнє і готова змінювати світ довкола.

Міський голова Львова Андрій Садовий долучився до вітань, висловивши переконання, що держава таки забезпечуватиме належний розвиток наукового середовища. «Впевнений, що ми будемо мати в Україні верховенство права, розуміння важливості створення нових робочих місць, і автоматично матимемо можливість інвестувати значно більші кошти в розвиток освіти і науки. Якщо в нашій країні стрічка в бюджеті «Освіта і наука» буде домінантною, і ми будемо тримати цю лінію років десять, тоді ми зможемо сказати, що живемо в успішній Україні», – зазначив Андрій Іванович.

Подяку за вагомі досягнення у науковій роботі від мера міста, зокрема, отримав завідувач кафедри фізіології людини і тварини Львівського університету, академік АН ВШ України, професор Володимир Манько.

Також науковців привітав перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, який наголосив на важливості розвитку наукового середовища регіону й України в цілому.

Від імені Львівської обласної державної адміністрації учасників засідання привітала директор Департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій, яка зазначила, що День науки – свято для усіх, хто незалежно від обставин сміливо творить освітній і науковий простір України. «Приємно, що і досвідчені науковці, і молодь сьогодні готові працювати задля розвитку науки і покращення роботи усіх сфер життя нашої країни», – зазначила Любомира Степанівна.

Грамоти Львівської обласної державної адміністрації за вагомі досягнення в науковій та науково-організаційній роботі отримали завідувач кафедри європейського права, заступник декана факультету міжнародних відносин Університету, професор Михайло Микієвич і доцент кафедри прикладної математики ЛНУ ім. Івана Франка Василь Білецький.

Також учасників засідання привітав голова Наукового товариства імені Шевченка Роман Кушнір, який підтримав думку, що розвиток науки – передумова успішної країни і наголосив на важливості збереження тяглості наукових традицій.

Надалі член-кореспондент НАН України Мирослав Павлюк виступив із доповіддю про академіка Григорія Доленка – видатного українського вченого в галузі геології і геохімії горючих копалин.