З нагоди Міжнародного дня театру студенти факультету культури і мистецтв презентували виставу «Дон Кіхот»

З нагоди відзначення Міжнародного дня театру та 160-річчя від дня народження Івана Франка студенти третього курсу акторського відділення факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка 29 березня 2016 року в Центрі культури та дозвілля презентували виставу «Дон Кіхот» за мотивами роману іспанського письменника Мігеля де Сервантеса в перекладі Івана Франка.

Виступ акторів-початківців підготували викладачі сценічної мови – заслужений артист України доцент Орест Гарда й асистент Інна Павлюк. Мистецький керівник курсу – заслужений діяч мистецтв України, доцент Галина Воловецька.

«Лицар Сумного образу» в навчальній виставі студентів уособлює світлий початок, хоча навколишні вважають, що його розум затьмарений, і щодуху намагаються «привести його до тями». Утім, упродовж усієї вистави, глядачі мали змогу вловити «месидж», прочитати «між рядків»: «Боріться! Виживайте, люди, бо так жити не можна».

Образ Дон Кіхота вже став міфологічним для світової культури. Тема самотності мрійника, доля інакомислячого дивака, який театралізує своє життя, завжди була привабливою як для режисерів театрів, так і для глядачів та читачів однойменного роману. Усі подвиги Дон Кіхота, усі його бої з химерами покладені на основу якогось опіку від життя, незгоди з чимось конкретним в устрої життя.

Роман Сервантеса «Дон Кіхот» перекладений усіма європейськими мовами та багатьма мовами інших континентів — Азії, Америки, Африки. Український читач познайомився з романом Сервантеса в перекладі рідною мовою, який зробив Іван Франко і назвав свій віршований переказ «Пригоди Дон Кіхота». Вперше поема була надрукована у журналі «Дзвінок» 1891 року. Наступного року цей же текст без змін був виданий окремою книжкою з передмовою «Мігуель Сервантес і його «Дон-Кіхот». Друге виправлене і доповнене видання поеми («Пригоди Дон-Кіхота. З іспанської переробив Іван Франко») вийшло друком 1899 р. у Львові, а третє, також поправлене, – 1913 р. 

Світлини: Олександри Чури Більше фото