Засновано Міжнародну премію Івана Франка

З ініціативи онука Великого Каменяра – Роланда Франка в червні 2015 року був створений Міжнародний фонд Івана Франка, до правління якого ввійшли як українські, так і закордонні вчені з Лондона, Відня, Мюнхена, Варшави та Седльце. Як розповів на прес-конференції голова правління Фонду Роланд Франко, мета організації – популяризувати та сприяти всеохоплюючому вивчення творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, спонукати вчених з різних країн світу до проведення активних гуманітарних досліджень в галузі суспільних наук та україністики.

«Ми створили Міжнародний фонд для популяризації Івана Франка не тільки в Україні, але й у світі. Планів у нас дуже багато. Крім того, 2016 рік є ювілейною річницею: 160-річчя з Дня народження і 100-річчя з дня смерті Івана Франка», – розповів Роланд Франко.

24 вересня 2015 року в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка, у якій взяв участь проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Гарасим. Ярослав Іванович зазначив, що Іван Франко був добре знайомий із новітніми досягненнями гуманістаристики того часу, тому премія повинна реагувати на появу нових, знакових досліджень у соціально-гуманітарній галузі сучасності.

Під час презентації премії директор Фонду Ігор Курус зазначив, що щорічно, 27 серпня, у день народження Івана Франка, буде проходити урочисте нагородження лауреатів. Міжнародне журі буде сформовано з вітчизняних і зарубіжних учених, які будуть обирати лауреатів у двох номінаціях – за вагомий особистий внесок у розвиток суспільних наук і за внесок у розвиток україністики. Ігор Курус також повідомив, що преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків прихильників наукової спадщини Івана Франка і на сьогодні становить близько 500 тисяч гривень.