Заступник Голови Національного банку України Яків Смолій  прочитав лекцію у своїй alma mater

4 вересня 2015 року в Дзеркальній залі Університету відбулась зустріч заступника Голови Національного банку України Якова Смолія зі студентами факультету прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Не всім студентам І курсу так, як вам, таланить із перших днів навчання в Університеті зустрітися з відомими успішними людьми, які мають бути в житті прикладом того, як досягати більшого. Мені дуже приємно, що до нашого Університету завітав Яків Васильович Смолій, який є заступником Голови Національного банку України. Він є випускником факультету прикладної математики Львівського державного університету імені Івана Франка», – представив гостя проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський.

«Я ніколи не думав, що через 37 років, коли я вперше переступив поріг цього Університету, мені доведеться тут виступати як заступнику Голови Національного банку України. Такі молоді і світлі обличчя! Напевно, і я таким був колись, так, як і ви, мріяв… Специфіка факультету, який ви обрали і який я закінчив, на той час була настільки інноваційною, що не всі люди старшого покоління могли зрозуміти, що це за фах», – з приємністю поділився зі студентами теплими спогадами про навчання у Львівському університеті Яків Смолій та розповів про свій життєвий шлях від студентських років і до сьогодні.

«Я другий рік працюю в Національному банку України. У моєму підпорядкуванні дуже великий спектр напрямів центрального банку, один із ключових – напрям інформаційних технологій, зокрема департаменти: інформаційної безпеки, розрахунків, платіжних систем, готівкового обігу, а також банкнотно-монетний двір. Ще є операційний департамент і департамент банківської безпеки загалом. Я вам це говорю задля того, аби ви знали, що факультет, який ви обрали, і спеціальність, яку ви здобудете, дозволить вам використовувати свої знання в будь-якій сфері народного господарства. І я своїм прикладом це підтверджую!», – зазначив український банкір.

«Сьогодні я хочу не просто прочитати лекцію, а побудувати діалог із вами. Розповісти, чого прагнемо ми і як ми цього досягаємо, та вислухати вас, молодь, – майбутнє нашої країни», – цими словами розпочав лекцію у своїй альма-матер заступник Голови Національного банку України Яків Смолій.

Яків Васильович представив учасникам зустрічі презентацію, детально розповівши про те, чим займається сьогодні Національний банк, що це за інституція, над реалізацією яких реформ працюють у Нацбанку та на які зміни очікувати українцям у перспективі.

Під час діалогу зі студентами йшлося й про місце і роль Національного банку України. За словами Якова Смолія, «Національний банк України – це сучасний, відкритий і незалежний центральний банк, який має довіру суспільства та інтегрований до європейської спільноти центробанків. Його місія – забезпечення цінової та фінансової стабільності з метою сприяння сталому економічному розвитку України. Ціннісні орієнтири – патріотизм, професійність, прозорість, порядність, партнерство».

Яків Васильович окремо зосередив увагу на випуску колекційних та ювілейних монет, а також монет, присвячених подіям 2013-2014 років, – «Майдан», «Революція Гідності», «Небесна сотня», і подарував факультету прикладної математики та інформатики згаданий сувенірний набір.

На завершення лекції заступник Голови Національного банку України звернувся до студентів: «Знання, які ви тут здобудете, – ваша життєва дорога. З дипломом випускника факультету прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка завжди знайдете роботу, ЗАВЖДИ! Але для цього потрібно інтенсивно працювати». Яків Смолій побажав першокурсникам гарного навчання, хороших знань і приємних спогадів.