Заступник Міністра інфраструктури України відвідав Львівський університет

29 травня 2015 року заступник Міністра інфраструктури України Володимир Омелян відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором, професором Володимиром Мельником, а згодом зі студентами та викладачами факультету міжнародних відносин.

«Сьогодні ми маєте унікальну нагоду поставити гостю запитання та розгорнути гостру дискусію на актуальну для всіх тематику», – зазначив завідувач кафедри міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський, представляючи відомого випускника Університету, який має значний досвід державної служби.

«Зараз прийшов час, коли відчинилися двері для всіх, хто хоче змінити країну, – розпочав виступ Володимир Омелян. – Утім, система державної політики, яка була вироблена десятиліттями, активно цьому протидіє. Усі звикли керувати так, аби фінансові активи осідали в кишенях окремих осіб, перетворюючись на вілли, яхти та дорогі автомобілі. Через це так повільно відбувається реформування країни».

Під час свого виступу заступник Міністра зазначив, що гроші – це річ, яка у будь-який момент може втратити цінність. «Не вкладайте свої кошти в активи – нерухомість, автомобілі тощо. Все це знецінюється. Вкладайте кошти в себе, у свої враження: розпочинайте вивчати мови, подорожуйте. Це змінюватиме вас. До прикладу, у владних установах Європи значною перевагою є знання принаймні трьох-чотирьох іноземних мов, не включаючи англійської, яка вважається робочою», – дав практичні поради молодим дипломатам Володимир Омелян.

Говорячи про кадровий потенціал у владних структурах, заступник Міністра інфраструктури зазначив, що «сьогодні потрібні люди, які готові чекати змін і працювати не на заробіток. У цьому – переваги держслужби, адже з набуттям досвіду хорошим спеціалістам відчиняють двері провідні українські та світові компанії, а запис у трудовій книжці лише підвищує шанси на отримання нової високооплачуваної посади».

У виступі також йшлося про важливість участі суспільства в громадському житті. «Наприклад, громадськість може самостійно здійснювати контроль над прокладанням дороги у своєму районі чи регіоні. Для цього потрібно відзняти процес роботи на відео, «закинути» в Інтернет і надіслати до Міністерства. Такий досвід контролю чиновників уже давно став звичною практикою у провідних європейських країнах. З таких маленьких кроків і починається свідоме громадянське суспільство. Це набагато простіше і дешевше, ніж потім виходити на Майдан, лягати під кулі та віддавати найцінніше – життя», – переконаний Володимир Омелян.

Також заступник Міністра поділився планами на майбутнє, зазначивши, що у червні 2015 року для Львівського аеропорту планують створити туристично-пізнавальний хаб, запровадивши пілотну програму «Open Sky», яка передбачає рейси у різні країни світу, зокрема і США. Міністерство планує залучати юристів і фахівців у сфері міжнародних перевезень для врахування думки громадськості у політиці державної інфраструктури.

Крім того, Володимир Омелян зазначив, що в Україні проведуть децентралізацію «Укравтодору» й активно працюватимуть над поліпшенням якості українських доріг шляхом навчання українських спеціалістів. Міністерство має на меті зреалізувати китайсько-український проект із прокладання великого автомобільного шовкового шляху вартістю 40 млрд. доларів, який з’єднає схід і захід України. Фінансування проекту бере на себе КНР. У планах Міністерства і ремонт шлюзів українських водосховищ, списання рухомого й нерухомого складів залізничних потягів і підписання проекту Open Sky з американськими представниками.

На завершення розмови Володимир Омелян порадив молодим дипломатам наполегливо вчитися, подорожувати і не забувати про свою державу, «яка кожному з вас дає умови для розвитку. І, контролюючи її діяльність, ви зможете її змінити».