Заступник військового прокурора Львівського гарнізону Західного регіону Роман Бучко зустрівся зі студентами Правничого коледжу

21 березня 2018 року у Правничому коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась зустріч студентів і викладачів із заступником військового прокурора Львівського гарнізону Західного регіону Романом Бучком. Під час зустрічі Роман Васильович розповів про особливості організації діяльності та функції військової прокуратури.

Директор Правничого коледжу Володимир Цікало, представляючи гостя, подякував йому за готовність розповісти студентам про особливості організації та діяльності саме військової прокуратури як невід’ємного елементу системи прокуратури України. Також Володимир Ігорович наголосив на важливості таких заходів, адже у студентів є можливість засвоїти нові знання через безпосередній діалог із юристами-практиками.

Роман Васильович, провівши невеликий огляд історичного розвитку системи прокуратури, в тому числі і військової, розповів про зобов’язання та повноваження військового прокурора, пояснив розбіжності між прокуратурою та військовою прокуратурою. Як зазначив Роман Бучко, військові прокурори мають багато особливостей в правовому статусі, які полягають у встановленні окремих вимог до кандидатів на посади військових прокурорів, проходження ними військової служби, специфічних підстав їх звільнення. Зроблено висновок, що ці особливості обумовлено спеціальною предметною сферою діяльності військових прокуратур.

Говорили також про функції військових прокуратур, тенденції їх реформування, зокрема про звуження статусу та поєднання із системою правосуддя та зазначенням цього у Конституції. Зокрема,  Роман Бучко звернув увагу, що зараз прокурор не здійснює представництва громадян у суді, а функція захисту інтересів держави звужена, оскільки передбачається подання позову у виключних випадках та не допускається подання позовів в інтересах державних компаній, холдингів, представництво у відносинах, пов’язаних з виборчим процесом.

Також говорили про особливості тих кримінальних правопорушень, розслідуванням яких займається військова прокуратура та яким присвячений окремий розділ в Кримінальному кодексі України. Роман Васильович зазначив, що практично всі вони пов’язані із забезпеченням дисципліни та порядку в армії та наголосив, що справді дисципліна-це основне, бо тільки тоді армія є дієздатною. Окрім того, учасники зустрічі обговорили випадки зловживань та порушень законодавства України, які відбуваються у зв’язку з подіями на Сході України та заходи, які вживаються з боку військових прокуратур.

Наприкінці зустрічі, студенти мали можливість поспілкуватися з запрошеним гостем і поставити питання щодо особливостей роботи Військової прокуратури, статистики злочинності, а також про те, як вони можуть долучитися в майбутньому до діяльності в цих органах.