Завершальний етап VI Міжнародного конкурсу школярів  «Кристали: отримання, структура, властивості»

За сприяння Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» та Львівського національного університету імені Івана Франка у рамках виїзного засідання Наукової ради НАН України з проблеми «Неорганічна хімія» відбувся завершальний етап VI Міжнародного конкурсу школярів «Кристали: отримання, структура, властивості», у якому взяли участь учні 1-6 та 7-11 класів.

«У 2010 році кафедра неорганічної хімії Університету спільно з Малою академією наук провела перший конкурс з хімії серед школярів. Відтоді він став щорічним. Варто зазначити, що переможці цього конкурсу найчастіше стають студентами саме нашого Університету, – зазначив член-кореспондент НАН України, професор, проректор із наукової роботи Університету Роман Гладишевський. – Цього разу конкурс відбувався не тільки серед учнів 7-11 класів, а й серед 1-6, які мали дещо інше завдання. Відтак, старшокласники працювали у три етапи: І – заочний, під час якого учні надсилали тези своїх досліджень кристалів; ІІ – очний етап, де журі конкурсу вибирало 12 найкращих робіт, які пізніше у форматі стендових доповідей представляли учні; а ІІІ етап передбачає вибір шести переможців із 12. Ті, хто претендує на призові місця, сьогодні виступлять із короткими доповідями».

Таким чином, зі 104 учасників переможцями конкурсу «Кристали: отримання, структура, властивості» серед учнів 1-6 класів у номінації «Найякісніший кристал» стали: Данило Гірняк, учень 5 класу Зимноводівської СЗШ №2 Пустомитівського району та Андрій Мороз, учень 4 класу Гумниської СЗШ Буського району. У номінації «Найбільший кристал» перемогли Арсен Петренко, учень 4 класу Зимноводівської СЗШ №2 Пустомитівського району та Марко Петрусь, учень 1 класу СЗШ №62 м. Львова. А у номінації «Найоригінальніший кристал» переможцями стали Віталій Держило, учень 4 класу Зимноводівської СЗШ №2 Пустомитівського району та Вероніка Листопад, учениця 4 класу Маріупольської гімназії №2 Донецької області.

Серед 45 заявлених учасників із 7-11 класів, третє місце посіли Сергій Голиборода, учень 8 класу Івано-Франкової СЗШ ім. І. Франка Яворівського району, Марія Івченко, учениця 7 класу ССЗШ №15 м. Києва та Тетяна Костик, учениця 11 класу Зимноводівської СЗШ №1 Пустомитівського району.

Друге місце здобули Юліана Партика, учениця 9 класу Зимноводівської СЗШ №1 Пустомитівського району, яка виступила із доповіддю на тему «Жеода – природне диво» та Світлана Тимецька, учениця 9 класу СЗШ №2 м. Буська, яка поділилася досвідом наукових досліджень на тему «Лікувальні кристали з води Сакського озера».

А відтак перше місце у конкурсі зайняла Ірина Мартиняк, учениця 9 класу СЗШ №4 м. Золочева, яка виголосила доповідь на тему: «Використання кристалів в аспекті науки, технології та повсякденного життя».