Завершився прийом робіт на учнівський конкурс «Стежками Каменяра»

Оргкомітет завершив приймати роботи на Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» у 2018 році.

Як повідомила координатор проекту Ольга Нижник, цього року до участі у конкурсі допущено 1756 робіт учнів з усієї України, які змагатимуться у чотирьох номінаціях – «Проза», «Поезія», «Драматургія» та «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» – у двох вікових категоріях: 6-11 років та 12-16 років відповідно.

«На адресу Оргкомітету премії було надіслано понад 2000 творчих робіт. Але обов’язковою умовою Конкурсу було заповнення електронної форми, тому до участі у змаганні ми змогли допустити лише ті роботи, автори яких виконали всі умови, а це 1756 учасників з усієї України», – зазначила координатор проекту.

Найбільше творчих робіт представлено у номінації «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» – 54,7%; у номінації «Поезія» – 24,3%; «Проза» – 19,7%; «Драматургія» -1,7%.

Варто наголосити, що учні старшої школи були більш ініціативними, від них надійшло 53,3% робіт від загальної кількості.

Найактивнішими за кількістю робіт були школярі зі східних і центральних областей України. Так, найбільше творчих робіт надійшло з Донецької області – 334, Запорізької – 141, Дніпропетровської – 132 і Львівської – 131 конкурсна робота.

До 1 лютого організатори мають опублікувати списки учасників у кожній із номінацій на офіційному сайті Міжнародного фонду Івана Франка й на сторінці конкурсу «Стежками Каменяра» у «Фейсбуці» та сформувати журі, яке вивчатиме роботи та визначатиме переможців.

Відповідно до Положення про Конкурс, оголосити переможців у кожній із номінацій та в обох вікових категоріях мають до 30 квітня 2019 року, а нагородження відбудеться у м. Києві біля погруддя Іванові Франку, напередодні річниці смерті Великого Каменяра.

Нагадаємо, що всеукраїнський учнівський літературно-мистецький  конкурс «Стежками Каменяра» проводиться вдруге і має на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював І. Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.

Організаторами  конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міжнародний фонд Івана Франка, Львівське товариство у м. Києві та Львівський національний університет імені Івана Франка.