«Знати право, служити праву, захищати право»:  урочистості з нагоди Дня юриста

Традиційно в Україні 8 жовтня відзначають День юриста. Свято встановлено «…на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України, Спілки адвокатів України…» згідно з Указом Президента України«Про День юриста» від 16 вересня 1997 року № 1022/97.

Це професійне свято людей, усе життя яких має бути підпорядковане гаслу «Знати право, служити праву, захищати право», об’єднує українських юристів, незалежно від галузі їхньої роботи.

8 жовтня 2015 року а Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась Урочиста академія з нагоди Дня юриста.

З вітальним словом звернувся до спільноти правознавців Ректор Університету, професор Володимир Мельник, наголосивши на їхній особливій місії: «Демократія вимагає виконання законів, тому місія юридичного факультету щораз складніша. Наш факультет – це парадигма для всієї юридичної освіти країни».

Володимир Петрович нагородив грамотами за сумлінну працю викладачів юридичного факультету й привітав увесь професорсько-викладацький склад, «який має право і моральну відповідальність готувати студентів-правників, на плечі яких покладена неабияка суспільна вага».

Привітав юристів Університету та вручив їм відзнаки від імені громади міста мер міста Львова Андрій Садовий. «Ми – політично молода країна. Завтрашній день залежить від кожного з нас, від того, наскільки ми відчуваємо персональну відповідальність. Я просив би Вас бути чесними і відповідальними за справу, яку робите, щоб Ви ніколи не чинили ті речі, за які Вам буде соромно. Про Ваші вчинки завжди спитають і люди, і Господь Бог. Від Вашого персонального рішення залежить доля як однієї людини, так і цілої держави», – звернувся до присутніх Андрій Іванович.

Долучилися до вітальних слів також і випускник правничої школи Львівського університету, а тепер керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський і керівник територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека.

Із професійним святом привітав колег завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, професор Василь Нор. «Правник – одна з найгуманніших професій. Це його високе призначення і суть у суспільстві», – наголосив Василь Тимофійович і назвав три вічні суспільні професії: лікар, учитель і суддя, доля якого – судити. «Юридичний факультет виховує людей-гуманістів і патріотів нашої держави», − з гордістю зазначив професор Василь Нор.

Студентський актив однієї із провідних правничих шкіл України привітав своїх наставників і старших колег зі святом і відзначив символічними сертифікатами кожну з кафедр відповідно до номінацій: за терпіння й витривалість, за інновації та розвиток, за відповідальність і вимогливість до студентів.

Привітали правників із Днем юриста та нагородили найактивніших нещодавно презентованою в Університеті книгою «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму» проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський і голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар.

«Професія юриста полягає в тому, щоб все ставити під сумнів, ні з чим не погоджуватися і без кінця говорити», – словами творця Декларації незалежності США Томаса Джефферсона ще раз наголосив на важливості фаху юриста і правника, на його щоденній відповідальності перед собою і суспільством, в.о. декана юридичного факультету Віталій Косович.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександра Лавриновича Більше фото