Зустріч із Послом Китайської Народної Республіки в Україні

12 червня 2015 року делегація Посольства Китайської Народної Республіки в Україні відвідала Львівський національний університет імені Івана Франка, де відбулась зустріч Посла Китайської Народної Республіки в Україні Чжана Сіюня з Ректором Університету, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи й міжнародної співпраці Марією Зубрицькою та представниками департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

«Ми раді вітати Вас у Львівському національному університеті імені Івана Франка, одному з найдавніших університетів України та Східної Європи», – звернувся до представників делегації Ректор Львівського університету. Професор Володимир Мельник розповів іноземним гостям про ті напрацювання Університету, які заклали певний фундамент для подальшого налагодження українсько-китайської співпраці.

Зазначимо, що 2010 року було підпино угоду про співпрацю з Weifang University of Science and Technology; у 2013 році на філологічному факультеті було відновлено викладання китайської мови, викладачі ЛНУ ім. Івана Франка беруть участь у стажуваннях в освітніх і наукових інституціях Китаю. Зокрема, цьогоріч доцент кафедри сходознавства Ірина Яремчук проходила стажування в Міжнародному центрі освіти й обміну Шеньянського університету. У рамках реалізації пілотного проекту впровадження навчального курсу «Global Understanding» ЛНУ ім. Івана Франка співпрацює з університетами-партнерами, серед яких – Шандунський університет (Shandong University).

За словами Володимира Петровича, з вересня 2015 року в Університеті відбудеться перший набір студентів на спеціальність «Китайська мова та література». Ректор також зосередив увагу й на зацікавленні китайських студентів і науковців україністикою, проілюструвавши це прикладом успішного захисту дисертації з української літератури китайської колеги.

Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнь зауважив, що Україна завжди допомагала Китаю готувати фахівців різних галузей. «Ті спеціалісти, які навчалися тут, відіграли велику роль у процесі економічного розвитку КНР», – наголосив дипломат. Чжан Сіюнь відзначив якість української освіти та престиж українських ВНЗ, що мають великий потенціал і сильних викладачів та професорів, які готують висококваліфікованих спеціалістів, створюючи комфортну психологічну атмосферу зокрема й для іноземних студентів. За словами посла, в Україні зараз навчається близько 5 тисяч студентів із Китаю. Понад 6 тисяч китайців досконало володіють українською мовою. Чжан Сіюнь також розповів, що зараз проводиться робота над відновленням освітніх і наукових проектів та налагодженням контактів із ВНЗ України.

Під час зустрічі сторони обговорили питання поглиблення українсько-китайської академічної співпраці та перспективи відкриття на базі Львівського національного університету імені Івана Франка Центру Конфуція.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото