У рамках свого візиту до Львова професор Варшавського університету економіки  (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) Марек Роцький 3 лютого 2015 року відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором Університету, професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою та завідувачем кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Польща (2010-2014рр.) Маркіяном Мальським.

Ректор Володимир Мельник радо привітав професора Марека Роцького у Львівському університеті й запросив до розмови про налагодження академічної співпраці між університетами, запропонувавши професорові стати гостьовим лектором у ЛНУ ім. Івана Франка. Володимир Петрович розповів гостеві з Польщі про розвиток економічної науки в Університеті, зосередивши увагу на вивченні міжнародної економіки, яким займаються відповідні кафедри економічного факультету та факультету міжнародних відносин.

Завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Маркіян Мальський ознайомив колегу з діяльністю кафедр міжнародних економічних відносин та міжнародного економічного аналізу й фінансів. Маркіян Зіновійович  зазначив, що науковці факультету міжнародних відносин працюють над дослідженням теоретичних засад виявлення та аналізу інноваційного чинника економічного зростання України в умовах лібералізації зовнішньої торгівлі, а також вивчають адаптивні механізми європейської економічної інтеграції, а також економічного зростання країн Центральної та Східної Європи.

Зазначимо, що Марек Роцький є професором кафедри прикладної економетрики Варшавського університету економіки – найбільшого економічного навчального закладу Польщі. Це єдиний польський університет, який є членом CEMS – the Global Alliance in Management Education, організації, створеної 27 провідними ВНЗ світу, що спеціалізуються в бізнесі, та 60 міжнародними компаніями.

Марек Роцький відзначив, що Szkoła Główna Handlowa w Warszawie надає молодим людям широкий спектр можливостей щодо вивчення економіки та соціальних наук. Професор розповів про деякі особливості системи вищої освіти Польщі та поцікавився питанням реформування вищої освіти в Україні.

Проректор з науково-педагогічної освіти та міжнародної співпраці Марія Зубрицька під час зустрічі наголосила на відкритості Міністерства освіти і науки України до пошуків шляхів наближення нашої системи освіти до європейських освітніх стандартів з урахуванням міжнародного досвіду. Марія Олексіївна додала, що співпраця з провідними університетами Європи доводить необхідність якнайшвидшого впровадження новацій, над якими зараз працює Львівський університет з огляду на нещодавно прийнятий Закон України «Про вищу освіту».

Учасники зустрічі, опираючись на досвід різних країн, обговорили також питання створення Національної агенції з якості освіти, яка, до прикладу, в Польщі має назву Państwowa Komisja Akredytacyjna (Польський Державний Акредитаційний Комітет). Цей Комітет не лише здійснює перевірку та контроль якості стандартів освіти у вищих навчальних закладах Польщі, а також сприяє їх поліпшенню та гарантії.

Ректор Університету зазначив, що не завжди варто винаходити заново те, що успішно працює в інших країнах, а необхідно «вивчати досвід й імплементувати його у нас».

Нагадаємо, що Львівський національний університет імені Івана Франка співпрацює із 23 вищими навчальними закладами та науковими інституціями Республіки Польща.

Світлини: Тетяни Шемберко Більше фото