Зустріч представників естонських університетів зі студентами Львівського університету

10 лютого 2015 року в Дзеркальній залі відбулася зустріч представників естонських університетів зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка. Гості з Талліна представили мультимедійні презентації та розповісти цікаві факти про Естонію й ознайомили студентів із навчальними програмами, які пропонують їхні виші.

«Сьогодні в Університет завітали представники Таллінського університету, Університету міста Тарту, а також Таллінського університету технологій», ‒ розпочав зустріч в. о. декана факультету міжнародних відносин Ігор Бик. «Гості детально розкажуть про найкращі естонські виші та відповідні навчальні програми. Зазначу, що цього семестру на факультеті міжнародних відносин буде сформовано групу студентів, охочих вивчати естонську мову», ‒ поділився планами Ігор Степанович.

«Естонія – країна з найчистішим у світі повітрям, а місто Таллін ‒ найбезпечніше для життя. Це країна інноваційних технологій, де можна заснувати компанію всього за 15 хвилин і робити більшість необхідних для повсякденного життя операцій за допомогою комп’ютера. Крім того, середньостатистичний естонець володіє трьома іноземними мовами, ‒ розповіла спеціаліст із міжнародного маркетингу Таллінського університету Каролін Мьогі. ‒ Щодо навчання в Естонії, то освітньо-кваліфікаційні рівні, які студенти здобувають в естонських вишах, дійсні в інших країнах. Також студенти мають можливість отримувати міністерську стипендію і стипендію Євросоюзу, а також безкоштовно навчатися й брати участь у різних програмах. Умови для навчання – чудові. Лабораторії та аудиторії університетів оснащені сучасною технікою. До кожного студента – індивідуальний підхід», ‒ зазначила Каролін Мьогі.

«Університет міста Тарту – найбільший в Естонії. У ньому навчається 16 000 студентів на 9 факультетах і в 4 коледжах. Це один із найкращих вищих навчальних закладів світу, який гарантує блискучу кар’єрну перспективу», ‒ розповів консультант із міжнародного маркетингу в країнах Східної Європи Університету міста Тарту Александер Чанадірі. ‒ Згідно з нашими дослідженнями, 83% випускників вишу знаходять роботу за спеціальністю, адже навчання спрямоване на практичний аспект діяльності. У нас навчається 1000 іноземних студентів із 50 країн світу. Університет міста Тарту пропонує 18 програм англійською мовою, а також безкоштовне навчання. Щороку ми отримуємо значну суму коштів на його оновлення».

«Таллінський університет технологій другий по величині вищий навчальний заклад в Естонії, що спеціалізується на вивченні технологій», ‒ наголосила маркетинговий менеджер із міжнародних програм Таллінського університету технологій Ольга Реілі. «У нас навчається майже 1200 іноземних студентів із 80 країн світу. Університет має 500 партнерів у Європі. Також виш співпрацює з такими компаніями, як Microsoft, Skypeта ін. Зазначу, що багато студентських start-up, які були розроблені в Естонії, згодом купили великі ІТ-компанії. Це один із найкращих університетів-кампусів у світі, який має розвинену інфраструктуру», ‒ додала Ольга Реілі.

«Ще один виш, який чекає студентів із України, – Таллінський університет. Це третій за величиною вищий навчальний заклад в Естонії, де навчається 10 000 студентів, 700 з яких – іноземці. Університет спеціалізується на вивченні гуманітарних та суспільних наук і пропонує міжнародну літню школу тривалістю 3 тижні. У ній щорічно беруть участь близько 300 учасників із 50 країн. Таллінський університет пропонує програми англійською мовою – 5 для бакалаврів і 8 для магістрів. Для того, аби вступити до Таллінського університету, потрібно подати заявку до квітня-травня 2015 року (www.estonia.dreamapply.com). Також необхідно мати сертифікат TOEFL, IELTSабо інший, який підтверджує знання англійської мови, супровідний лист і пройти Skype-інтерв’ю. Результати вступу будуть оголошені в червні. Додам також, що відповідно до обраної програми, потрібно буде виконати додаткові вимоги, наприклад, написати есе або інтерв’ю. Початок занять традиційно розпочинається 1 вересня, ‒ розповіла Каролін Мьогі. – Після закінчення Таллінського університету випускники мають можливість залишатися в Естонії протягом півроку, аби знайти там роботу».

«Хотів би окремо розповісти про міждисциплінарну магістерську програму E-Governance, програму електронного управління, яка діє у Таллінському університеті технологій, ‒ зазначив координатор програми Євген Білик. ‒ Вивчення предметів базується на практиці. Це магістерська програма в галузі технологій і послуг електронного управління, яка дає змогу студентам вивчати основні тенденції модернізації системи державної влади, зокрема йдеться про перехід до електронного управління, його менеджмент і розвиток. Дослідження у цій сфері включають у себе широкий огляд адміністративних і юридичних аспектів електронного управління. Цьогоріч на базі програми E-Governanceдіятиме SummerCourse. Крім того, всі, хто братиме участь у програмі, матиме можливість отримати стипендію Міністра закордонних справ Естонії (400Є), або ж стипендію ЄС (288Є)», ‒ розповів Євген Білик.

З більш детальною інформацією щодо навчання в естонських університетах можна ознайомитися на їхніх офіційних сайтах.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото