Зустріч українського політика Остапа Семерака зі студентами

10 вересня 2015 року в Актовій залі Університету український політик, народний депутат України VI-го скликання (2007–2012 р.р.), Міністр Кабінету міністрів України в уряді Арсенія Яценюка з 27 лютого по 2 грудня 2014, чинний депутат Верховної Ради України від партії «Народний фронт» Остап Семерак зустрівся зі студентами факультету міжнародних відносин та юридичного факультету. Політик поділився своїми міркуваннями щодо створення ефективних механізмів імплементації Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

«Основне завдання Уряду – створити умови для успішного вступу України до ЄС. Сьогодні в Україні діють деякі механізми імплементації – це Саміт Україна-ЄС, який відбувається раз у рік, працює Рада Асоціації Україна-ЄС, до якої входять члени Кабміну, Європейської комісії і Європейської ради, а також діє Комітет Асоціації Україна-ЄС. Крім того, в Україні працює Урядовий офіс у межах секретаріату Кабміну, який є максимально наближеним до аналогічних у ЄС», – зазначив Остап Семерак.

Політик повідомив і про створення нових посад – заступників міністрів із питань європейської інтеграції, які вирішуватимуть секторальні питання щодо імплементації Угоди, а також презентував діяльність парламентської експертної групи, яка займається аналізом законопроектів на предмет відповідності праву ЄС, і закликав усіх охочих стати її учасниками.

Остап Семерак також окреслив основні умови запровадження безвізового режиму в Україні, розповів про прийняття Римського статуту і відповідні законопроекти, внесені на розгляд до Верховної Ради.

Міністр зазначив, що студенти, аспіранти та викладачі Львівського університету при бажанні зможуть взяти участь у розробці тих законопроектів, які сприятимуть імплементації Угоди про Асоціацію. «Університет повинен стати авангардом цього процесу, а досвід викладачів Університету неодмінно матиме результативний вплив на роботу експертів», – переконаний Остап Семерак.