Президентові України

В.Б.Гройсману

ЗВЕРНЕННЯ

Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка

Вельмишановний пане Президенте України!

Вельмишановний пане Голово Верховної Ради України!

Вельмишановний пане Прем‘єр-міністре України!

Процес розбудови незалежної України з її багатовіковою історією, самобутньою культурою та величезним унеском у розвиток світової цивілізації постійно ускладнюється відкритою інформаційно-психологічною агресією московського імперіалізму, що призвела до анексії Криму та інтервенції російської окупаційної армії на південно-східні землі нашої Батьківщини.

У цей відповідальний для країни час основою консолідації суспільства та протидії агресору повинна стати українська мова, сферу суспільного функціонування та державний статус якої суттєво підриває неконституційно прийнятий закон України «Про засади державної мовної політики». Він і надалі залишається зброєю найбільшої руйнівної сили в руках ворога.

Законодавче утвердження статусу української мови як єдиної державної є стратегічним питанням  національної безпеки. Зареєстрований у Верховній Раді України законопроект №5670 «Про державну мову» є змістовно виваженим, юридично збалансованим та повністю відповідає вимогам «Європейської хартії регіональних мов або мов меншин».

Вчена Рада Львівського національного університету імені Івана Франка звертається до Вас – керівників головних гілок державної влади – із  закликом невідкладно розглянути і ухвалити закон «Про державну мову». Це доленосне рішення припинить політичні спекуляції довкола мовного питання та стане фундаментальним кроком у зміцненні соборної демократичної європейської України.

Голова Вченої ради                                                    В.П.Мельник