Звітний концерт Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош»

Створений у 60-х роках минулого століття Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» одразу ж став осередком національного духу, «ковтком свіжого повітря» для спраглих до рідного слова молодих творчих душ. Ансамбль «Черемош» – це своєрідна «школа» духовного зростання, сув’язь багатьох поколінь творчих особистостей – випускників Львівського університету, які своїм непересічним талантом творили і продовжують творити мистецьке обличчя нашого Університету на високих моральних засадах Істини, Добра і Краси. Це співуча душа інтелектуальної спільноти Львівського університету, яка є активною і небайдужою в нестримному прагненні популяризувати й оновлювати духовну національну спадщину.

У квітні цього року відбувся V обласний фестиваль хореографічного мистецтва «Галицькі барви», на якому ансамбль «Черемош» став лауреатом I ступеня.

22 травня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся звітний концерт Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош». Яскраві виступи колективу на головній університетській сцені вкотре продемонстрували глядачам самобутній галицький фольклорний колорит та атмосферу різнобарвного народно-театралізованого дійства.

«Пісня і танець для колективу – два крила любові, які виграють на синіх хвилях Черемошу, бурхливий потік якого несе за обрії наші почуття, а велична музика хвилює, бентежить та облагороджує душу», – зазначили ведучі вечора.

Упродовж концерту учасники «Черемоша» виконали українські народні пісні, зокрема «Довбуш», «Гуцулка Ксеня», «Чиє то полечко не зоране», «Вийди, Грицю», «Ой заграли музики», «Ой у полі криниченька» та представили вокально-хореографічні композиції «Бойківські забави», «Водичанські наспіви» та «Моя Україно», які нікого не залишили байдужим.

На завершення вечора голова Первинної профспілкової організації студентів Університету Андрій Білинський нагородив колектив Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» грамотою за високий професійний рівень, значний внесок у розвиток українського мистецтва та популяризацію національних традицій серед студентської молоді.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото