Звітний концерт Народної капели бандуристок «Зоряниця»

6 травня 2015 року в Актовій залі Університету відбувся великий концерт Народної капели бандуристок «Зоряниця», який об’єднав поціновувачів українського мистецтва  –  майстерної гри на бандурі та мелодійної народної пісні.

Уже понад 30 років університетський колектив під керівництвом його засновниці та незмінного керівника Зіновії Сичак своєю активною творчою діяльністю прославляє і популяризує українську пісню у світі.

У репертуарі капели – український фольк, твори європейської класики, інструментальні мелодії сучасних композиторів, лекції-концерти: «Українське Різдво», «Великодні забави», «Антологія пісень січових стрільців». Концертні програми «Зоряниці» яскраво розкривають колорит і багатство звучання бандур, багатогранність і мелодійність українських пісень.

Розпочавши концерт із молитви «Спаси, Богородице, нас», учасниці Народної капели бандуристок виконали пісні «Сходило сонце над горою» та «Пісню про рушник» на слова Андрія Малишка.

Особливий щем викликало звучання творів, які збереглися в репертуарі капели ще з перших репетицій, – «Зозуля закувала серед ночі», «Гуцулка Ксеня», «Капелюшок».

Чільне місце в творчості «Зоряниці» займає тема Шевченкіани. Колектив традиційно бере участь в урочистостях з нагоди відзначення Шевченківських днів як в Університеті, так і в місті. Капела виступала й на Шевченківських концертах у Каневі, на батьківщині Тараса Шевченка – у селах Шевченкове та Моринці.

Розкішним звучанням бандур і мелодійно злагодженим співом
Народна капела «Зоряниця» захоплює слухачів не лише в Україні, а й поза її межами. Вона успішно виступає на сценах Білорусі, Болгарії, Бельгії, Голландії, Німеччини, Литви, Польщі, Франції та Хорватії. Подорожуючи Європою, колектив під керівництвом Зіновії Сичак відкриває нові акустичні можливості традиційного українського інструмента. Особливо колоритно звучать у виконанні капели твори світової класики Моцарта, Шопена, Поля Моріа та навіть сучасні композиції, зокрема Пола Маккартні.

2014 рік для «Зоряниці» був дуже плідним – понад 40 концертів, 6 подорожей на кордон. Кожним своїм виступом учасниці мистецького колективу збагачують славну історію капели, помножуючи Добро і Любов, які дарує українська музика й пісня в їхньому майстерному виконанні.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото