«Звичайність» Кропивницького у Львівському університеті

На факультеті журналістки Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили фотовиставку «Звичайність» цьогорічного призера ХХ Міжнародного фотоконкурсу газети «День» Сергія Лесіва.

На запрошення Університету автор разом із дружиною Анжелікою приїхав до Львова, щоб особисто презентувати свої роботи – серію чорно-білих світлин, на яких зображене буденне життя рідного міста. «Я навмисно вибрав фотороботи з Кропивницького, – зазначив Сергій Лесів, – аби продемонструвати часточку мого міста у Львові». Автор зробив їх у період з 2015 по 2018 роки.

Під час відкриття фотовиставки заступник декана факультету журналістики Ярослав Табінський вручив Сергієві Лесіву грамоту-подяку за презентацію свого творчого доробку й запросив до співпраці з викладачами та студентами Університету.

Серед представлених робіт фотомитця – відома світлина з виставки газети «День». Саме ця фотографія, на якій зображені трійко усміхнених дітей, була нагороджена сертифікатом Львівського національного університету імені Івана Франка. «Ця чорно-біла світлина, як на мене, стала своєрідною метафорою, коли наше життя через війну стало чорно-білим, – поділилася своїми враженнями доцент факультету журналістики Ольга Квасниця. – Сьогодні нам значною мірою дійсно бракує позитивних емоцій. Але саме ця світлина сповнена позитивними емоціями: є діти, є їхня радість, є їхній оптимізм. Бо врешті-решт війна, яка у нас триває на Сході, і та боротьба за державу, яку ведемо щоденно, – все це заради дітей».

Авторська назва цієї світлини – «Дитячі емоції». Зробив її Сергій Лесів минулого року. Саме у цей час автор знову вчився ходити після пережитого інсульту. Свої перші кроки робив у дворі, куди виходив прогулятися разом із дітьми. «Коли ми вийшли в черговий раз – почало дощити. Я хотів трошки постояти і насолодитися запахом дощу. У цей час на вулиці гуляли діти з нашого двору. Коли почався дощ, сусідські діти сховалися під карнизом під’їзду, а мої – стрибали, бігали, веселилися. А в один момент підбігли до тих дітей під карнизом, і так кожен по-різному став. І я встиг цей кадр упіймати», – розповів Сергій Лесів.

Особливо вражені роботами фотомитця студенти. «Хоча в мене поганий зір, але щойно увійшла в аудиторію – помітила його фото з жінкою. Коли розглянула ближче, подумала: «Хотіла б таку картину у свій будинок». Потім Сергій розповів, що це його дружина і син. Дуже чуттєве фото, – зазначила студентка третього курсу Владислава Лісовська. – Помітила, що всі фото на виставці горизонтальні. Лише два вертикальні. На обох зображені жінки. Можливо, саме через те, що жінка – це тонка і чуттєва душа, фотограф подав їх у такому ракурсі. Вертикаль видовжує, облагороднює та підкреслює стрункість. Саме те, що притаманно жінкам».

«Фотовиставка Сергія Лесіва «Звичайність» немов запрошує нас спинитися на мить і задуматися про те, щоб нарешті почати цінувати наше звичайне, часто чорно-біле життя, – розповіла студентка четвертого курсу й учасниця Літньої школи журналістика газети «День» Ірина Ладика. – Є крихта правди у жарті, що «весь тиждень ми чекаємо вихідних, увесь рік – відпустки і дня народження». І не вміємо насолоджуватися нашими буднями. Вони здаються нам сірими й нецікавими. Сергій Лесів за допомогою світлин намагається переосмислити наше щоденне життя, зафіксувати його момент і показати, що насправді воно – прекрасне. І його треба цінувати. Окрім того, було дуже цікаво через фото знайомитися з Кропивницьким, який подекуди нагадує львівський Сихів».

Тож усіх, хто захоплюється фотографією або прагне ознайомитися з буденним життям Кропивницького, запрошуємо на факультет журналістики (вул. Генерала Чупринки, 49), в аудиторію №103.

Виставка триватиме до 18 грудня 2018 року.

Світлини: Ярослава Табінського Більше фото