Львівський університет – це класичний вищий навчальний заклад із довготривалими традиціями та потужними науковими школами у поєднанні із сучасними інноваційними трендами, який має особливу місію:
- визначати і реалізувати освітні та наукові стандарти;
- генерувати зміни, які потребує регіон, країна та світ;
- формувати особистість – носія інтелектуального та інноваційного потенціалу.
Львівський університет вкотре підтвердив своє наукове реноме. За останніми показниками наукометричної бази “Scopus” Університет увійшов до лідерів рейтингу ЗВО України. У 2019 році Університет зберігає 3 позицію серед 163 ЗВО України. За даними вебометричного рейтингу університетів uniRank University Ranking 2019 Львівський університет піднявся з 4 на 3 місце серед 171 українських ЗВО.

Фасад головного корпусу Львівського університету
Наша діяльність побудована на засадах збереження української культури, розвитку національної свідомості та ідентичності.
Університет має IV рівень акредитації Міністерства освіти і науки України. Сьогодні в Університеті ліцензовано 49 напрямів (Переліку 2006 року) та 104 спеціальності (Переліку 2010 року), у тому числі 79 спеціальностей ОКР «спеціаліст», 92 спеціальності освітнього ступеня «магістр» та 9 спеціальностей ОКР «молодший спеціаліст». Відповідно до Переліку галузей знань та спеціальностей 2015 року в Університеті ліцензовано 9 спеціальностей ОКР «молодший спеціаліст», 73 спеціальності освітнього ступеня «бакалавр» для студентів Університету, одну спеціальність освітнього ступеня «бакалавр» для студентів Педагогічного коледжу, 66 спеціальностей ОКР «спеціаліст» (останній набір здійснено у 2016 році) та 72 спеціальності освітнього ступеня «магістр».У 2016 році ліцензовано чотири спеціальності освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» у зв’язку із реорганізацією Львівської державної фінансової академії шляхом приєднання до Львівського національного університету імені Івана Франка.
На сьогодні у Львівському національному університеті імені Івана Франка функціонують 19 факультетів, 3 фахових коледжі (Правничий, Педагогічний та Природничий), Інститут післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки. В Університеті навчається понад 21 тисяча студентів, з них понад 17 тис. осіб – денної та майже 4 тис. осіб заочної форми здобуття освіти, працює понад 2 тис. науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників.
За даними МОН України у 2019 році було подано 46 739 заяв від охочих навчатися у Львівському університеті. За кількістю поданих заяв абітурієнтів у 2019 р. Університет був одним із лідерів серед закладів вищої освіти України; зараховано на навчання 7 135 осіб. Окрім основного набору вступників, Університет здійснював набір у магістратуру за спеціально організованою сесією додаткового набору.
Підготовка фахівців у Львівському національному університеті імені Івана Франка здійснюється:
- за освітнім рівнем бакалавр за 76-ма спеціальностями:
- за освітнім рівнем “магістр” за 69-єю спеціальністю (у тому числі 5 – за освітньо-науковою програмою з терміном навчання 1 рік і 9 місяців: «Фізика та астрономія», «Хімія», «Прикладна математика», «Право», «Фінанси, банківська справа та страхування»).
Сьогодні в Університеті навчаються 643 студенти за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” (501 – на денній формі навчання, 142 – на заочній). Ступінь бакалавра здобувають на денній формі навчання 13 190 студентів, на заочній – 2049, ступінь магістра здобувають 1830 студентів на денній формі навчання і 658 студентів на заочній формі навчання. Усього в Університеті навчається 18 371 студент, 15 521 – на денній формі навчання і 2850 – на заочній
Освітній процес у Львівському національному університеті імені Івана Франка забезпечують викладачі 142-х кафедр на 19-ти факультетах та 15-ти циклових комісій у трьох коледжах. Відповідно в Університеті працює 4 849 осіб, з яких 1 886 викладачів ( жінки – 1 145, чоловіки – 741). Кандидатів наук налічується 1 144 , докторів наук – 229, доцентів – 816 та професорів – 210. У науково-дослідній частині працює 154 особи.
В Університеті налічується 142 кафедри, з них 99 очолюють доктори наук, 41 – кандидати наук.
Станом на 2018 науковці Університету опублікували 95 монографій, 21 підручник, 106 навчальних посібників, 3 785 статей, серед них у виданнях, які мають імпакт-фактор – 248, у виданнях, які включені у наукометричну базу даних Scopus – 368, в інших закордонних виданнях – 424. На найефективніші розробки у 2017 р. Університет отримав 34 патенти України, з них 3 – на винаходи. Станом на травень 2018 року отримано ще 17 патентів.
З січня 2018 року в Університеті проведено 113 наукових конференцій, з них 48 – міжнародні. У 2018 році науковці Університету здійснили 550 виїздів за кордон для участі у міжнародних конференціях і семінарах.
Пріоритетним напрямом діяльності Університету є наукова робота. У 2019 році Університет веде наукові дослідження за 59 темами: 29 – фундаментальні теми, 5 – прикладні теми, 5 – наукові роботи молодих учених, 1 – науково-технічна розробка, 6 – тем зі збереження об’єктів, що становлять національне надбання України, 3 – госпдоговірні теми і 10 – міжнародні ґранти.
Важливою складовою системи професійної підготовки фахівців в Університеті є науководослідна робота студентів. Працівники, докторанти та аспіранти Університету в 2018 році захистили 10 докторських і 94 кандидатських дисертацій. За період з січня 2018 року до травня 2019 року в Університеті організовано та проведено 113 наукових конференцій, семінарів, форумів, з них 48 – міжнародні. Науковці виступили з 1 760 доповідями на Звітній науковій конференції Університету за 2018 рік.
Науковці Університету з 1996 р. опублікували 6 203 наукових праць у виданнях, які входять до наукометричної бази даних Scopus. Лідерами є факультети природничо-математичного напряму, передусім у галузі фізики та астрономії, матеріалознавства, хімії, математики. Станом на квітень 2018 р. за індексом Гірша Львівський національний університет імені Івана Франка є третім у рейтингу закладів вищої освіти України. Показники: кількість цитувань – 32 400, Індекс Гірша – 55.
Університет є засновником і видавцем 48 періодичних наукових видань. «Вісник Львівського університету (21 Серія), 18 збірників наукових праць, 8 наукових журналів і одного науково-популярного журналу. Вісник Львівського університету, серія біологічна та Журнал обчислювальної та прикладної математики, серія обчислювальна математика (ЛНУ імені Івана Франка – співвидавець) входять до наукометричної бази Web of Sciense, «Журнал фізичних досліджень» – один із 42 журналів України, що входить до наукометричної бази даних Scopus, Вісник Львівського університету, серія юридична, журнали «Математичні студії» (ЛНУ імені Івана Франка – співвидавець), «Біологічні студії», збірник наукових праць «Мова і суспільство» – до наукометричної бази IndexCopernicus, «Український часопис конституційного права» – до наукометричних баз Scientifi c Indexing Services та Academic Resource Index.
В Університеті, де головною поліграфічною структурою є Видавництво, було опублікувано 81 видання, зокрема: 6 підручників, 12 навчальних посібників, 12 монографій, 41 Вісник, 1 збірник наукових праць.
Ми не зупиняємось на досягнутому. В цьому контексті актуальним стає перехід від кількісних показників до якісних, відтак Університет визначає для себе стратегічні цілі:
1. Досягнення найвищих стандартів та глобалізація наукових досліджень
2. Забезпечення високої якості навчального процесу
3. Посилення ролі Університету в суспільстві:
• формування інтелектуальної еліти;
• розвиток культурного середовища;
• формування та розвиток особистості, соціальних орієнтирів особи;
• розвиток серед молоді історичної свідомості та національної самоідентифікації;
• підвищення інноваційного потенціалу, підготовка висококваліфікованих кадрів, затребуваних суспільством та державою;
• просування бренду Університету, формування уніфікованого сприйняття університету в Україні та за її межами.
4. Поглиблення інтеграції Університету у світовий освітній та науковий простір;
5. Сучасна соціальна, інформаційно-комунікаційна та виробнича інфраструктура.