Позиція в національних та міжнародних рейтингах вищих навчальних закладів сьогодні є показником успішності.

Кожного року інформаційний ресурс “Osvita.ua” формує рейтинг, який включає в себе 269 ВНЗ України ІІІ-IV рівня акредитації. При формуванні рейтингу враховували місце у загальному списку, місце у рейтингу по Україні за 2020 рік, бал ЗНО на контракт, рейтинг у “Scopus” і таким чином вираховували “підсумковий” бал для кожного університету. За цією системою, перше місце здобув Львівський національний університет імені Івана Франка. Це не єдина перемога Університету, адже ЛНУ ім. Івана Франка входить у трійку найкращих класичних університетів України. Більше того, Львівський національний університет імені Івана Франка визнано найкращим закладом вищої освіти Західного регіону.

Львівський університет вкотре підтвердив своє наукове реноме. За останніми показниками наукометричної бази “Scopus”, Університет увійшов до лідерів рейтингу ЗВО України. Результати рейтингу базуються на показниках бібліографічної бази даних “Scopus”, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікують працівники у наукових виданнях. У 2020 році Університет зберігає 3 позицію серед 176 ЗВО України.

У 2019–2020 рр. Львівський університет залишається у трійці найкращих університетів України за даними світового рейтингу University Ranking by Academic Performance. Методологія ґрунтується на даних, отриманих з Інституту наукової інформації та враховує число статей, цитат та загальний вплив цитованості.

Цьогоріч Університет увійшов до одного з найавторитетніших світових університетських рейтингів THE World University Ranking. В рейтингу використовуються показники цитованості та відвідуваності офіційних веб-представництв ВНЗ світу. Львівський університет увійшов у п’ятірку найпопулярніших вишів України. Також Львівський університет подав інформацію до ще одного авторитетного світового рейтингу – QS World University Ranking. (QS World University Ranking – рейтинг найкращих закладів вищої освіти світу за показником їхніх досягнень у галузі освіти і науки).

Webometrics (Webometrics Ranking of World’s Universities) є одним з найпрестижніших університетів світу, який охоплює дванадцять тисяч університетів зі всього світу та який публікують двічі на рік. Протягом останнього року, Університет активно покращує свої позиції у рейтингу. Згідно з липневою публікацією, Університет піднявся на четверту позицію серед ЗВО України.

Згідно з липневою публікацією рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities, Львівський університет на 9-му місці серед українських вишів. Працюючи над покращенням позицій у Webometrics, проведено чимало заходів для реєстрації викладачів університету в Google Scholar – вільній доступній пошуковій системі, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін.