Академічна спільнота Університету вшанувала пам’ять Маркіяна Шашкевича

6 листопада 2020 року спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка відзначила 209-у річницю з дня народження поета та письменника, випускника Львівського університету Маркіяна Шашкевича.

Зважаючи на карантинні обмеження, в урочистому покладанні квітів до пам’ятника духовному просвітителю та натхненнику національного пробудження Галичини взяли участь лише представники адміністрації, профспілкової організації та факультетів Львівського університету. Також до заходу долучилися учні та вчителі середньої школи №34 ім. М. Шашкевича.

Нагадаємо, Маркіян Шашкевич народився 6 листопада 1811 року в селі Підлисся Золочівського повіту. Його вважають зачинателем нової української літератури в Галичині. Був священником УГКЦ, релігійним та культурно-громадським діячем. Очолював «Руську трійцю» і був ініціатором видання альманаху «Русалка Дністровая» (1837). Боровся за рівноправність української мови з польською.

Спільнота Львівського університету традиційно вшановує постать Маркіяна Шашкевича – покладанням квітів до його пам’ятника, науковими заходами та дослідженнями, присвяченими його життю, діяльності і творчості.