Американський експерт Ендрю Сілі розповів студентам-міжнародникам про принципи роботи аналітичних центрів США

Виконавчий Віце-президент Аналітичного центру Вудро Вілсона (Вашингтон, США), у минулому – Віце-президент із програмного розвитку та директор заснованого ним Інституту Мексики при Центрі Вудро Вілсона (2003-2012 рр.), викладач кафедри політології університету Джона Гопкінса та кафедри міжнародних відносин Університету Джорджа Вашингтона, політичний експерт Ендрю Сілі 23 листопада 2015 року прочитав лекцію-тренінг студентам факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка на тему «Аналітичні центри: стратегія політичного впливу».

Розповідаючи про принципи роботи аналітичних центрів США, зокрема, на прикладі Аналітичного центру Вудро Вілсона, доктор Ендрю Сілі зазначив, що центр Вудро Вілсона прагне бути провідною установою, що займається поглибленим дослідженням і формуванням соціального діалогу, який дає можливість пропонувати суспільству дієві ідеї щодо вирішення глобальних питань.  «Місія Аналітичного центру Вудро Вільсона – бути ключовим безпартійним політичним форумом нації для вирішення глобальних проблем через незалежні дослідження і відкритий діалог із різними спільнотами», – сказав Ендрю Сілі. «Як ми забезпечуємо суспільство інформацією? Через публічні заходи, через ЗМІ та соціальні медіа, публікації в Інтернеті, використовуючи широкий діапазон інформаційно-пропагандистської діяльності. Центр надає для цього всі можливості», – повідомив американський політичний експерт. Під час зустрічі зі студентами доктор Ендрю Сілі розповів про те, хто творить суспільну думку в Сполучених Штатах Америки, та які основні напрями їхньої роботи.  «Центр Відро Вільсона є «живим пам’ятником», місцем збору для найкращих учених та експертів з усього світу, які досліджують тематику переважно національного та міжнародного значення. У дусі президента Вудро Вільсона ми будуємо міст між світами наукових кіл і державної політики, займаємося пошуком шляхів вирішення проблем і завдань, важливих для нашої країни», – зазначив американський експерт.  На думку Ендрю Сілі, «демократія будується на понятті поінформованого й активного громадянина. А відтак, Аналітичний Центр Вудро Вілсона надає те «паливо», що робить це можливим, – знання в інтересах суспільства». За словами експерта, центр Вудро Вілсона активно працює над регіональними (Африка, Азія, Бразилія, Канада та ін.) й тематичними програмами (Зміна навколишнього середовища та Програма безпеки, Форум китайського навколишнього середовища та ін). Центр Вудро Вілсона у співпраці з Інститутом Кеннана також пропонує програми стажування для дослідників і громадських діячів. «Такі зустрічі з міжнародними експертами формують нові підходи до творення міжнародної політики», – відзначив завідувач кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби, професор Маркіян Мальський, наголосивши на важливості діалогу з відомими людьми сучасності, які охоче діляться досвідом з українськими колегами – науковцями та студентами-міжнародниками ЛНУ ім. Івана Франка.

Ініціаторами й організаторами заходу були Київський офіс Інституту Кеннана спільно з Центром американських студій Львівського національного університету імені Івана Франка.

Нагадаємо, що Ендрю Сілі є автором чисельних публікацій на тему американо-мексиканських відносин, імміграційної політики та місцевого самоврядування. Його колонки друкували в газетах Wall Street Journal, Washington Post, Los Angeles Times, Dallas Morning News та інших друкованих медіа. Доктор Сілі є членом правління кількох неприбуткових організацій у США. Він здобув ступінь доктора філософії (Ph.D) з державного управління університету штату Меріленд. Сілі є автором монографії What Should Think Tanks Do? A Strategic Guide for Policy Impact (Stanford University Press, 2013) (Що мають робити аналітичні центри? Стратегічний порадник щодо впливу на політику).

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото