Асоціація українських германістів приймає гостей з нагоди 25-річного ювілею

Упродовж 28-29 вересня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувається 25-а ювілейна конференція Асоціації українських германістів, яка цьогоріч зібрала понад 180 учасників з усіх областей України, а також гостей з Німеччини, Австрії, Польщі, Бразилії, Туреччини, Болгарії та Киргизстану.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася президент Асоціації, завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Львівського університету, професор Алла Паславська. Алла Йосипівна подякувала учасникам і гостям конференції за їхню активну працю для розвитку германістики в Україні.  Слова особливої подяки звучали на адресу засновників Асоціації, зокрема, її першого президента Тетяни Комарницької, яка також була присутня у залі.

Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник у своєму зверненні відзначив важливу роль німецької мови та культури в формуванні європейського цивілізаційного простору та зусилля Асоціації українських германістів, спрямовані на забезпечення якісного викладання німецької  мови в Україні, а також  поширення української мови та культури в німецькомовних країнах.

Вітання на адресу учасників конференції прозвучали також від заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея. Він наголосив на тому, що німецька мова невпинно зміцнює свої позиції як друга іноземна у школі і що велика заслуга у цьому належить насамперед вчителям.

Крім того, учасників конференції привітали Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер та заступник посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфганг Біндзайль, який звернувся до гостей українською мовою.  До слів привітань також долучилися керівник Австрійського бюро кооперації у Львові, аташе з питань культури та освіти Посольства Австрії у Києві Андреас Веннінгер, керівник  Інформаційного центру Німецької академічної служби обмінів Ґізела Ціммерманн, керівник відділу з підтримки молодих вчених Фонду імені Ганса Зайделя в Мюнхені Ганс-Петер Нідермайєр, представники керівництва Міжнародної асоціації вчителів німецької мови Жеральдо де Карвальйо та Моніка Яніцка, віце-президент Центральноєвропейської спілки германістів Йоанна Шчек, члени спілок германістики з Туреччини та Болгарії і декан факультету іноземних мов Львівського університету Володимир Сулим.

Музичні подарунки для гостей заходу підготували Народний камерний оркестр Університету, учні Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням німецької мови №8 та ліцею ім. Василя Симоненка, вчителі загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням німецької мови №28.

Жартівливі ноти в урочисту академію з нагоди ювілею вніс відомий український письменник Юрій Андрухович, який зачитав фрагмент  зі своїх шкільних спогадів «Усмішка ICH» про тернистий шлях до вивчення німецької фонетики.

Після пленарного засідання конференція продовжила роботу у секціях, присвячених питанням граматики німецької мови, лексикології, літературознавства, перекладознавства, дидактики та методики. Також в рамках  ювілейної конференції відбулися панельні дискусії та численні воркшопи.