Cемінар Artificial Intelligence in Real Life

18 грудня 2019 року у Львівському університеті в лабораторії Наук про дані та машинного навчання кафедри системного проектування за сприяння компанії Microsoft відбувся семінар Artificial Intelligence in Real Life.

Учасники семінару розглядали актуальні питання хмарних сервісів, трансформації та тенденцій в освіті, детально обговорили питання розвитку штучного інтелекту.

Ніна Кутузова, керівник освітніх проектів Microsoft в Україні зазначила: «На мій погляд, перед освітою стоїть дуже великий виклик: як підготувати студентів, щоб вони були готові до майбутнього. Вимоги ринку змінюються дуже швидко, а викладач вже сьогодні має говорити те, що буде актуально через 5-10 років, бо швидкість змін значно змінилася, зросла у рази у порівнянні з тим, як це відбувалось півстоліття тому. Зокрема Microsoft, як компанія, яка вкладає дуже багато ресурсів у дослідження професій, з’ясувала, що 65% студентів, які навчаються сьогодні будуть виконувати роботу, якої ще не існує. В Microsoft є програма Microsoft student partner MSP та Microsoft value professionals. Microsoft student partner MSP – це фактично і програма, і комюніті студентів, які використовують продукти Microsoft, вони проводять хокатони, організовують лекції, створюють продукти. Microsoft value professionals – люди, які вже не є студентами, це професіонали, які пройшли певні рівні сертифікації, часто літають у США, щоб підтверджувати свій рівень кваліфікації. MVP є менторами для студентів».

Спікер заходу – Олександр Краковецький, CEO DevRain, PhD., Microsoft Regional Director, Microsoft AI Most Valuable Professional – розповів студентам що варто вивчати сьогодні, аби не проґавити своє майбутнє і продемонстрував можливості Microsoft Artificial Intelligence.

Після події студенти факультету електроніки та комп’ютерних технологій, поділилися своїми думками і зазначили, що було цікаво почути, як працює Microsoft зсередини та які можливості надає для студентів.

Варто відзначити, що компанія Microsoft є ініціатором по створенню та впровадженню інноваційних програм у напрямку ІТ в університетах. А з вересня 2019 року на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій, стартувала нова освітня програма Інженерія програмного забезпечення, яка теж була спільною розробкою викладачів факультету та провідних фахівців ІТ-компаній.

Семінар  Artificial Intelligence in Real Life став першим заходом у напрямку співпраці Microsoft та університету, проте вже у січні 2020 року відбудеться  зимова школа «Інженерія та безпека даних DES=2020» –  для студентів нових інноваційних освітніх програм та майбутніх абітурієнтів.

Деталі про школу чекайте незабаром.