Декан хімічного факультету поспілкувався з абітурієнтами у форматі «питання-відповідь»

22 травня 2020 року в рамках вже традиційної серії заходів «Questions&Answers» відбулась онлайн-зустріч декана хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Григорія Дмитріва з охочими стати студентами бакалаврату та магістратури.

Розпочинаючи захід, декан зазначив, що хімічний факультет є безсумнівним лідером в Університеті з погляду масштабів наукової діяльності. Про це свідчить чимала кількість публікацій у фахових виданнях, патентів, грантів та напрацьованих міжнародних дослідницьких проєктів. Григорій Степанович розповів, що на хімічному факультеті функціонує низка лабораторій, якими студенти можуть вільно користуватися, аби здобувати новий досвід та поглиблювати знання. «Хімічний факультет є однією з 9-ти установ в Україні, де відкрито центр колективного користування науковим обладнанням. Так, у нас функціонує Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук, оснащена потужним передовим забезпеченням», – акцентував декан.

Григорій Дмитрів розповів і про потенціал викладацького складу на факультеті, наголосивши, що поруч зі студентами працюють вісім лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки. Також декан широко окреслив роботу Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених, яке «дозволяє вже з першого курсу відчути себе справжнім науковцем, брати участь у грантових конкурсах та конференціях як в Україні, так і за її межами».

Серед інших тем, які порушив Григорій Степанович, презентуючи діяльність хімічного факультету, були численні досягнення студентів та викладачів, зокрема перемоги в олімпіадах та конкурсах, активна співпраця з іноземними закладами освіти та наукові публікації у світових журналах.

Хімічний факультет є одним з найменших в Університеті за чисельністю студентів, але, за словами декана, це радше перевага, аніж недолік. «Ми живемо, як одна велика сім’я, бо кожен викладач має безпосередній контакт зі своїми вихованцями, а ті в свою чергу можуть в будь-який момент обговорити з науковцями свої ідеї, пропозиції досліджень чи розробок. Це і є запорука хорошої співпраці», – наголосив Григорій Дмитрів.

Водночас, за його словами, на факультеті студенти забезпечені не лише ґрунтовними знаннями і фаховою підготовкою, а й різноманітним дозвіллям: регулярно відбуваються туристичні подорожі Україною, творчі події, корисні виступи відомих спікерів тощо. «Адже для того, аби добре вчитися – треба добре відпочивати», – зазначив декан.

Насамкінець дистанційна зустріч перейшла у формат «питання-відповідь». Особливі зацікавлення від абітурієнтів були з приводу перспектив працевлаштування після отримання диплому. За словами Григорія Степановича, багато випускників хімічного факультету будують кар’єру, як науковців у ЗВО, так і фахівців масштабних світових підприємств та бізнес-установ. Зокрема, випускники факультету поповнюють кадровий потенціал таких відомих компаній як «Bosh», «Varta», «United Technologies Research Center», «Max-Planck-Gesellschaft» тощо.

Також, даючи відповіді на запитання абітурієнтів, Григорій Дмитрів описав умови проживання в гуртожитках, окреслив особливості цьогорічної вступної кампанії та надав інформацію про обсяг державного замовлення.

Переглянути запис зустрічі можна за посиланням.