Директор Представництва Світового Конгесу Українців в Україні Сергій Касянчук  відвідав свою альма-матер

Директор Представництва Світового Конгесу Українців в Україні Сергій Касянчук 5 січня 2016 року відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором Володимиром Мельником і деканом факультету управління фінансами та бізнесу Андрієм Стасишиним.

Під час зустрічі сторони обговорили різні вектори співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка та Представництва Світового Конгесу Українців в Україні, а також окреслили перспективи майбутньої кооперації.

Ректор Університету зазначив, що він вперше приймає директора однієї з найбільших українських громад – Світового Конгресу Українців, і від імені університетської спільноти висловив готовність зміцнювати комунікацію у сферах освіти, науки та культури між українцями, які проживають у нашій державі та в діаспорі.

Директор Представництва Світового Конгесу Українців в Україні Сергій Касянчук розповів про якісно новий рівень роботи Конгресу, спрямований на налагодження продуктивного діалогу між українською діаспорою і Україною, ефективної співпраці світової організації з різними гілками державної влади в Україні.

Світовий Конґрес Українців – міжнародна координаційна надбудова українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. Конгрес об’єднує українські організації із 34 країн і підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн.

Нагадаємо, що за підсумками широкого відкритого конкурсу, який включав розгляд понад 70 кандидатів із 12 країн світу, Світовий Конгрес Українців (СКУ) призначив Сергія Касянчука з Торонто (Канада) директором свого представництва в Україні.

Сергій Касянчук народився і виріс у Львові, закінчив Львівський університет за спеціальністю «економічна кібернетика» та здобув ступінь магістра з політичних наук в Українському Вільному Університеті в Мюнхені (Німеччина). Він брав участь у створенні та розвитку Центру підтримки бізнесу у Львові (проект від USAID), що було дуже актуальним для України тоді, у перші роки незалежності, коли здійснювався перехід від державної форми бізнесу до приватної, від командної економіки до ринкової. У Канаді він працював у сфері фінансів як аналітик у Canadian Imperial Bank of Commerce та Кредитовій Спілці Будучність.

Як волонтер, Сергій Касянчук має великий досвід праці в українських організаціях на світовому та місцевому рівнях, включно з Радою директорів СКУ, Радою директорів та Екзекутивним комітетом Конгресу українців Канади (КУК), Лігою українців Канади, Суспільною службою українців Канади, Канадсько-українською імміграційною службою та відділом КУК у Торонто.

Від 2004 року Сергій Касянчук займався організацією місій спостерігачів для моніторингу виборчих процесів в Україні та був активним захисником прав українських громадян та нових іммігрантів поза межами України.

У 2009 році Сергій Касянчук представляв українську громаду Канади на парламентських слуханнях в Україні «Закордонне українство: сучасний стан та перспективи співпраці». Також він був учасником багатьох міжнародних конференцій та конгресів української діаспори.

У 2012 році Сергій Касянчук був рукоположений у чин диякона Української Греко-Католицької Церкви.