Екологічна акція студентів-географів «Сортуй відходи – збережи ресурси»

З метою поширення інформації про правила екологічно відповідального поводження з побутовими відходами 29 березня 2016 року активісти студентського Екологічного гуртка географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка провели екологічну акцію.

Ідея акції виникла після відвідання Львівського міського сміттєзвалища, що в Грибовичах. У рамках вивчення дисципліни «Екологічна культура» доцент кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Ірина Койнова організувала для студентів ІІІ курсу виїзний семінар.

За словами Ірини Койнової, однією з причин щорічного збільшення об’ємів побутових відходів є відсутність їхнього первинного сортування мешканцями Львова.

«Близько 70% побутових відходів – це цінна вторинна сировина, зокрема можна переробити і повторно використати пластик, папір, метали, скло, текстиль, непрацюючу побутову техніку чи енергоощадні лампи. Проблема – у непоінформованості населення про те, куди ці вторинні ресурси можна здати або ж безпечно утилізувати», – розповідає доцент кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи.

Тому студенти виготовили та поширили серед студентів і викладачів інформаційний буклет із адресами пунктів прийому вторинної сировини у м. Львові та правилами сортування побутових відходів. Інформація буклету особливо зацікавила екологічно свідомих і небайдужих до майбутнього викладачів географічного факультету.

Окрім того, активісти екогуртка оформили експозицію «екодошки» з інформацією про наслідки сучасного поводження з побутовими відходами та негативний вплив львівського сміттєзвалища на довкілля та здоров’я людей.

На думку студентів, поширення інформації про екологічно відповідальну щоденну поведінку населення в побуті допоможе у вирішенні багатьох екологічних проблем сучасності, а також підвищити екологічну культуру та сформувати особисту відповідальність за стан довкілля.

КУДИ ЗДАТИ ВІДХОДИ У ЛЬВОВІ ?

Світлини: учасників студентського Екологічного гуртка Більше фото