Фахівці зі США поділилися із працівниками Університету досвідом у сфері екології та екоосвіти

Львівський національний університет імені Івані Франка відвідали колеги-науковці зі США. З метою обміну досвідом в Україну прилетіли Ентоні Еліссон, координатор проектів з екоосвіти в Ботанічному саду і арборетумі Університету штату Вашингтон (Сіетл) і міжнародних проектів, Чарльз Леннокс, організатор проектів, координатор проекту в Національному ботанічному саді CША (м. Вашингтон) та Ненсі Фішер-Еліссон

На час перебування в Україні гостей забезпечили насиченою програмою. Так, 14 жовтня, іноземні експерти відвідали Національний ботанічний сад ім. М. Гришка НАНУ, Голосіївський національний природний парк та Ботанічний сад ім. акад. О.Фоміна КНУ ім. Т.Шевченка. Також з нагоди приїзду відомих фахівців провели зустріч з виконавчою директоркою WWF-Україна Оленою Тарасовою.

Наступні дні були присвячені семінарам, що відкрили можливості обміну досвідом для обох сторін, та відвідинам Національного природного парку «Подільські Товтри» і Посольства США.

20 жовтня науковці мали змогу оглянути дві території Ботанічного саду Львівського національного університету імені Івана Франка, де працівники поділилися з гостями напрацьованими формами просвітницької роботи. Також іноземним фахівцям провели екскурсію Яворівським національним природним парком.

На запрошення Університету експерти зі США взяли також участь у науково-практичному семінарі «ЕКООСВІТА у ботанічних садах і природних парках», який провели 21 жовтня в головному читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка. У рамках заходу відбулося представлення програм з екологічної освіти, які вже реалізували у США, зокрема у штаті Вашингтон. Також колеги поділилися з працівниками Університету креативними формами інтерактивної роботи з екоосвіти.

У переддень від’їзду фахівців зі США був організований круглий стіл «ЕКООСВІТА у ботанічних садах та природних парках, досвід і перспективи реалізації проектів в Україні», що відбувся у Дзеркальній залі ЛНУ ім. Івана Франка. Гості долучилися до обговорення питань екологічної освіти та форм її організації.

Виступи експертів зі США викликали жваве обговорення слухачів та підкреслили доцільність організації таких заходів в Університеті. А відповідний обмін досвідом із іноземними установами в перспективі має шанс стати моделлю для співпраці у форматі США-Україна та розробки методичного забезпечення навчальних заходів.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото