Факультет міжнародних відносин започатковує співпрацю із Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка

17-18 квітня 2019 року на факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка завітали поважні гості – директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ, Надзвичайний і Повноважний Посол  Сергій Корсунський та його заступниця Євгенія Габер. За ініціативи Студентської ради факультету представники Дипломатичної академії провели дві відкриті лекції для студентів і викладачів Львівського університету. Зустрічі відбулися в межах  освітнього заходу «Дипломатичні студії».

Зокрема, 17 квітня політолог і професійний перекладач Євгенія Габер  поділилася своїм досвідом роботи перекладача при Посольстві України у Турецькій Республіці й розповіла про тонкощі дипломатичного перекладу. Надзвичайно інформативна лекція захопила увагу студентів і викликала активне обговорення після презентації прикладних рекомендацій для майбутніх фахівців у сфері дипломатії.

Уже наступного дня з лекцією «Спроба військового перевороту в Туреччині: робота дипломата у кризових ситуаціях» перед студентами і викладачами виступив досвідчений дипломат Сергій Корсунський. Доповідач представив огляд основних подій у Туреччині 15 липня 2016 року, ґрунтований на власному аналізі тогочасної інформації турецьких ЗМІ, соцмереж і повідомлень міжнародних інформаційних агентств. Аналізуючи події трирічної давності, дипломат наголосив на важливості критичного мислення у процесі прийняття рішень в умовах кризових подій. Окрему увагу Сергій Корсунський присвятив особливостям сучасної політичної ситуації у Туреччині й окреслив зовнішньополітичні пріоритети офіційної Анкари.

Інформаційно насичена аналітична лекція викликала надзвичайний інтерес у аудиторії. А відтак, студенти поставили дипломатові низку запитань щодо актуальних тем турецького політичного життя та перспектив українсько-турецьких двосторонніх відносин.

По завершенню лекції декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол Маркіян Мальський подякував представникам Дипломатичної академії за змістовні доповіді, зазначивши, що факультет, який давно став «освітнім майданчиком для обміну думками та досвідом», завжди радий таким зустрічам і дискусіям.

Ключовою ж подією в рамках візиту почесних гостей стало підписання Угоди про співпрацю між Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ та факультетом міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Метою угоди є взаємовигідна співпраця між сторонами і реалізація спільних освітніх проектів та ініціатив.