Геологи Львівського університету відзначили 100-літній ювілей засновника львівської наукової школи геології докембрію Євгена Лазька

З нагоди 100-річчя від дня народження професора Євгена Лазька – вченого-геолога, доктора геолого-мінералогічних наук, засновника львівської наукової школи геології докембрію 26 листопада 2015 року на геологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась Урочиста академія.

Понад 60 учасників, серед яких, зокрема, були науково-педагогічні працівники факультету, студенти різних курсів, випускники й колеги з Інституту геології та геохімії НАН України, Інституту геологічних наук, Закарпатської геологорозвідувальної експедиції та комунального підприємства «Західукргеологія», поділилися спогадами про видатного ученого-геолога Євгена Лазька, розповівши про етапи його життєвого шляху, наукову й викладацьку діяльність професора.

«Будучи вченим світового рівня в галузі геології і металогенії докембрію, засновником відповідної Львівської наукової школи та важливого напряму – прикладної термобарогеохімії післямагматичних рудних формацій, неординарним педагогом і організатором науки, він переконав світову наукову геологічну громадськість в тому, що часто-густо значення дослідження полягає не стільки в тому, щоб прокласти нову стежку до пізнання, але й змусити рухатися цим шляхом інших дослідників», – зазначив декан геологічного факультету, професор Микола Павлунь, виголошуючи доповідь на тему: «Професор Євген Михайлович Лазько – вчений, організатор науки, педагог, Людина».

Про досягнення та розвиток львівської наукової школи геології докембрію Євгена Лазька йшлося у виступі доцента Анатолія Лисака.

Учені Львівського університету зосередили увагу учасників Урочистої академії на непересічному й абсолютно пріоритетному науковому доробку професора Євгена Лазька, що стосується надзвичайно складних галузях геології і металогенії ранніх етапів формування земної кори, прикладної термобарогеохімії постмагматичних рудних формацій.

Нагадаємо, що професор Євген Лазько є автором серії підручників і монографій, які не втратили свого значення й дотепер. Так, монографія «Металогенія архею» (2005) та навчальний підручник «Ендогенні рудні формації» (2004) – надважливі та єдині у своєму роді сучасні праці. За роки своєї науково-педагогічної діяльності Євген Лазько підготував 31 кандидата наук і 10 докторів наук.

Світлини: Олександри Чури Більше фото