ХІ Міжнародна наукова конференція «Молодь і поступ біології»

20 квітня 2015 року в Актовій залі Університету відбулось урочисте відкриття ХІ Міжнародної наукової конференції «Молодь і поступ біології». Уже понад 10 років поспіль конференція проводиться з метою сприяння науковому спілкуванню обдарованої молоді, яка працює на розвиток біологічної науки.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан біологічного факультету, доцент Ігор Хамар: «Ми раді вітати кожного молодого науковця, який зголосився до участі в традиційній щорічній конференції «Молодь і поступ біології» (цьогоріч 428 науковців надіслали свої заявки). Сьогодні беруть участь у конференції понад 100 дослідників із вищих навчальних закладів і наукових установ України, Білорусі, Молдови, Польщі, Німеччини, що вкотре засвідчує актуальність і необхідність таких наукових зібрань».

Від імені ректорату Львівського національного університету імені Івана Франка привітав науковців член-кореспондент НАН України, проректор з наукової роботи, професор Роман Гладишевський: «Ми пишаємось тим, що у нашому Університеті зібрались зацікавлені вивченням біології обдаровані молоді люди з усієї України та з-за кордону». Роман Євгенович закцентував увагу на тому, що «сьогодні на міжнародній арені успішними є ті держави, де дбають про розвиток науки. Й Україна, обравши новий європейський вектор розвитку, задекларувала свою спрямованість до належного науково-освітнього рівня». Роман Євгенович наголосив, що українські науковці отримали унікальну можливість долучитись до програми Європейського Союзу «Горизонт 2020», що передбачає належне фінансування, підтримку та практичне застосування результатів досліджень науковців України. Учасникам конференції професор Роман Гладишевський побажав жвавих дискусій і плідного обговорення, а також нових і цікавих знайомств.

Під час пленарного засідання із доповіддю на тему: «Вільні радикали, активні форми кисню і оксидативний стрес» виступив професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимир Лущак. Про послідовність гідроекологічних досліджень розповів старший науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України Тарас Микітчак. Професор Наталія Сибірна та аспірант Марія Сабадашка представили дослідження про те, як природний поліфенольний комплекс із червоного виноградного вина долає прояви оксидативно-нітративного стресу. Професор Дмитро Санагурський та аспірант Ірина Стадник розповіли про моделювання проліферації і диференціювання клітин. Наукове дослідження на тему: «Вплив тривалого перорального введення таурину на фізіологічні показники щурів» презентували професор Володимир Манько і аспірант Роман Остапів. Про вплив будови листка на структуру угруповань членистоногих-фітофагів на культивованих в оранжереях фікусах йшлося в доповіді інженера Ботанічного саду Університету Євгена Сосновського.

В ХІ Міжнародній науковій конференції «Молодь і поступ біології» беруть участь молоді науковці, які проводять дослідження в різних галузях біологічної науки, біофізики, мікробіології, вірусології та імунології, зоології, генетики та біотехнології, ботаніки та інтродукції рослин, біохімії, фізіології рослин, фізіології людини і тварин, біомедицини, молекулярної та клітинної біології, екології.

Конференція триватиме до 24 квітня 2015 року.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото