Громадський активіст закликав студентів не сприяти корупції

«Неможливо побудувати нової України, якщо на особистому рівні люди не почнуть відмовлятися від корупційних схем», – таку думку висловив голова громадської організації «Ні хабарництву!», адвокат та член Ради громадського контролю Національного Антикорупційного бюро України Сергій Гула під час семінару «Подолання корупції в Україні: міф чи реальність?», який відбувся 22 жовтня 2015 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Саме відмову від будь-яких виявів корупції в особистому просторі кожного громадянина Сергій Гула вважає тим шляхом, який приведе до подолання проблеми хабарництва в державі.

Метою проведення семінару у вищому навчальному закладі громадський активіст назвав намагання кинути виклик студентам – чи спроможні вони не сприяти корупції у повсякденному житті?

«Ми закликаємо всіх свідомих громадян не давати і не брати хабарів, адже, будуючи корупційну систему сьогодні, люди мимоволі проектують її розвиток на майбутнє», – переконаний Сергій Гула.

За його словами, кожна людина, яка прагне гідно жити у власній країні, повинна бути патріотом, проте це поняття є багатоаспектним. Одними з основних виявів патріотизму Сергій Гула називає професіоналізм, фаховість, вміння аналізувати й мислити, адже саме ці категорії найбільше сприяють становленню міцної держави.

«Якісна освіта для набуття професійних навик – критично необхідна річ для країни. Утім, навіщо її здобувати, якщо в планах є «професійне» обкрадання держави?» – наголошує активіст.

За словами Сергія Гули, рух «Ні хабарництву!» сьогодні набуває щораз більшої популярності, адже суспільство починає втомлюватися від корупції. Так, згідно з індексом сприяння корупції, Україна займає 144 місце у світі, що є найгіршим показником у Європі.

Активісти руху переконані, що людині не достатньо бути лише професіоналом своєї справи, вона також мусить бути доброчесною людиною, що безпосередньо повязано і з питанням корупції.

«Цей рух об’єднує людей, які у своєму житті зобов’язалися не давати і не брати хабарів. Для цього ми розробили спеціальну декларацію, яку може підписати кожен свідомий громадянин, долучившись у такий спосіб до спільноти доброчесних українських патріотів», – розповів Сергій Гула.

Під час семінару Сергій Гула також зазначив, що сьогодні в Україні найкорумпованішими є судова (27%) і правоохоронна (18%) системи. Утім, адвокат запевнив присутніх, що жити й працювати без хабарів у нашій країні МОЖЛИВО.

Світлини: Ірини Кузьми Більше фото