ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з хімії серед студентів класичних і педагогічних університетів

2 квітня 2015 року на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії серед студентів класичних і педагогічних університетів, у якій беруть участь 55 учасників із різних міст України.

До Львівського університету приїхали студенти з Донецького національного університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Харківського національного університету імені Василя Каразіна, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Херсонського державного університету, Запорізького національного університету, Ужгородського національного університету, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Сумського державного педагогічного університету імені Антона Макаренка, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет», Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка. Також в олімпіаді беруть участь студенти-хіміки Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Я радо вітаю усіх присутніх із відкриттям ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади, ‒ звернувся з вітальним словом до учасників олімпіади декан хімічного факультету Ярослав Каличак. ‒ Львівський університет уже другий рік поспіль має високу честь збирати найкращих студентів-хіміків України й проводити такі інтелектуальні змагання. До слова, минулого тижня у Львові завершилася 52 Всеукраїнська олімпіада з хімії серед школярів, експериментальний тур якої відбувався на базі хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка», ‒ додав Ярослав Михайлович.

Також декан детальніше розповів студентам, які вперше приїхали до Львова, про Університет, зазначивши, що виш є одним із найбільших і найстаріших вищих навчальних закладів України, якому вже минає 354 роки. «Тут навчається майже 30 000 студентів, працює понад 2000 науково-педагогічних працівників. Львівський університет – це відомий великий науково-навчальний комплекс», – зазначив Ярослав Каличак. Окрім того, декан розповів про хімічний факультет, який заслужено пишається своїми науковими школами, про активну наукову діяльність працівників факультету, що засвідчують публікації їхніх статей у міжнародних журналах, які входять до списку ISI, та високий індекс цитованості в наукометричних базах даних Scopus.

«Вітаю учасників олімпіади! Я радий бачити тих, хто вже вдруге пробує свої сили», ‒ долучився до вітального слова голова журі, завідувач кафедри органічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка, професор Микола Обушак. «Зазначу, що олімпіади з хімії мають добрі традиції. Вони відбуваються регулярно, а учасники згодом стають відомими науковцями в цій галузі не лише в українських університетах, а й за кордоном. Тепер Ваша черга продемонструвати свої знання», ‒ закликав учасників до активної роботи Микола Дмитрович.

Беручи участь в інтелектуальних змаганнях, студенти працюватимуть у двох підгрупах (представники класичних і педагогічних університетів). Завдання для учасників поділено відповідно також на два тури – тестовий і розгорнутий (задачі).

Результати знань студентів оцінюватимуть високопрофесійні фахівці: голова журі – завідувач кафедри органічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка Микола Обушак; заступник голови журі – професор Харківського національного університету ім. В. Каразіна Олександр Коробов, члени журі: доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Дутка, завідувач кафедри хімії Чернігівського державного університету ім. Т. Шевченка Ірина Курмакова, професор кафедри неорганічної хімії Київського національного університету ім. Т. Шевченка Сергій Неділько, доцент кафедри неорганічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка Олексій Павлюк, завідувач кафедри неорганічної хімії Донецького національного університету Георгій Розанцев, доцент кафедри аналітичної хімії ЛНУ ім. Івана Франка Олександр Тимошук, завідувач кафедри хімії Київського національного педагогічного університету ім. Н.П. Драгоманова Валентина Толмачова, доцент кафедри неорганічної хімії Донецького національного університету Олена Швед, завідувач кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського державного педагогічного університету ім. В. Короленка Надія Шиян та професор кафедри органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Петро Ягодинець. Над результатами студентських робіт також працюватиме мандатна й апеляційна комісія і представники оргкомітету.

Нагадаємо, що Всеукраїнська олімпіада серед студентів-хіміків триватиме впродовж 2-5 квітня 2015 року. Оголошення результатів і визначення переможців відбудеться о 12.00 в суботу, 4 квітня.

Світлини: Ірини Кузьми Більше фото