ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сполучені Штати Америки в сучасному світі: політика, економіка,  право, суспільство»

15 травня 2015 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сполучені Штати Америки у сучасному світі: політика, економіка, право, суспільство» за підтримки Посольства США в Україні, Українського фулбрайтівського товариства, Програми імені Фулбрайта в Україні та Інституту міжнародної освіти (США).

З вітальним словом до учасників конференції звернувся в.о. декана факультету міжнародних відносин Ігор Бик: «Не випадково конференція відбувається у Львівському університеті, адже саме на факультеті міжнародних відносин у грудні 2014 р. відкрили Центр американських студій. За відносно короткий час свого існування центр досягнув певних успіхів. Американські студії дають нашим студентам можливість отримати глибші знання й краще розуміння тих процесів, які відбуваються в США, краще пізнати культуру та роль країни у світовій політиці й, таким чином, розвивати порозуміння та співпрацю між нашими народами».

До вітальних слів долучився завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський, зазначивши, що під час конференції йтиметься «про державу, яка визначає дійсність міжнародних політичних процесів сьогодення і яка постійно надає значну підтримку й допомогу Україні, – це Сполучені Штати Америки».

«Центр американських студій, який діє на нашому факультеті, є одним із провідних в Україні, а такі центри працюють і в інших містах», – розповів директор Центру американських студій факультету міжнародних відносин Роман Калитчак, висловивши сподівання на те, що ця конференція стане постійним майданчиком для міждисциплінарного діалогу американістів і людей, які займаються американознавчою тематикою в Україні. Він відзначив, що одним із ключових досягнень центру є те, що у Львівському національному університеті імені Івана Франка функціонує вже четвертий рік поспіль перша в Україні магістерська програма з американських студій.

Під час пленарного засідання учасники конференції обговорили проблему політичного лідерства США в умовах кризи міжнародної системи, проаналізували антиамериканізм й антисемітизм, обмінялися міркуваннями щодо проблем культурного середовища, зокрема питання американської англійської мови у ХІХ столітті, та концептуально оглянули розвиток оцінювання продуктивності у США.

Конференція продовжила роботу за тематичними секціями, під час яких учасники конференції обговорили історичні питання становлення та розвитку США, зокрема вплив Дж. Кеннана на політику Штатів у середині ХХ століття, еволюції міжамериканської системи відносин у 1970-х – першій половині 1980-х років, а також зосередили увагу на питанні використання військової та економічної сили з боку Сполучених Штатів Америки в контексті концепції «м’якої сили», асиметричного стратегічного партнерства зі США провідних країн Північноатлантичного альянсу тощо.

Американознавці та експерти-міжнародники провели економічний і юридичний аналіз політики США, обговоривши розвиток інтеграції та концентрації в аграрному секторі, використання досвіду США в реформуванні системи оподаткування доходів фізичних осіб, регулювання фондового ринку в умовах кризи, установчу владу в конституційному устрої США, угоди із правосуддям, можливості вибору недержавних правових норм для регулювання міжнародних приватних договорів за правом США.

Учасники конференції взяли участь в обговоренні політичних питань становлення та розвитку Сполучених Штатів Америки, а також функціонування американської освіти і засобів масової інформації.

Також перед учасниками конференції виступила представник Посольства Сполучених Штатів в Україні Віра Максимів, яка ознайомила присутніх з американськими освітніми та академічними ініціативами.

Конференція завершилась проведенням круглого столу «Гібридна війна в Україні», організатором якого є Українське фулбрайтівське коло.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото