Інтеграційна зустріч полоністів

З нагоди відзначення 190-ліття від часу заснування полоністики у Львівському університеті за сприяння Фундації «Свобода і Демократія» та за фінансової підтримки Міністерства національної освіти Республіки Польща 17 листопада 2016 року в Університеті відбулись методичний семінар для вчителів та інтеграційна зустріч «I Biesiada Polonistyczna».

«Це дуже особливі заходи, що мають на меті інтегрувати вчительське і наукове середовище України та Польщі, – зазначає у коментарі завідувач кафедри польської філології, професор Алла Кравчук. – Упродовж двох днів відбувались навчання вчителів польської мови з різних міст України. Ці заняття проводять відомі українські та польські фахівці-полоністи, серед яких, зокрема, – і викладачі нашого Університету, які мають досвід викладання польської мови та літератури в українському середовищі».

Вчительську програму з польського боку координує доктор Єжи Ковалевський. Розповідаючи про специфіку проведення методичного семінару, він зауважив: «Протягом двох днів відбувалися спеціальні тренінги, навчання з найновіших методик викладання польської мови, серед іншого – й сучасні методи активізації учнівської діяльності на уроці».

Серед слухачів цього інтенсиву – вчителі українських шкіл із польською мовою викладання, вчителі польських суботніх і недільних шкіл, де переважно навчаються діти польського походження, вчителі українських загальноосвітніх навчальних закладів. «Станом на сьогодні не тільки у Львові, а й по всій Україні польська мова як іноземна активно входить у навчальні програми. А тому вчителям дуже потрібний такий досвід. Зрештою, у програмі беруть участь і наші студенти-полоністи та студенти-магістри, які сьогодні також працюють у школах Львова, навчають дітей польської мови. Тож проведення методичного семінару такого формату – це добрий майданчик для обміну практичним досвідом вчителів чи викладачів зі своїми молодшими колегами», – вважає професор Алла Кравчук.

Після завершення циклу занять організатори планують провести цікаву інтеграційну зустріч учителів, науковців і представників академічного середовища Польщі та України. За словами завідувача кафедри польської філології Львівського університету, це буде неформальна зустріч, під час якої можна буде поспілкуватись, налагодити нові контакти. «Вчителі та молоді науковці зможуть познайомитись з авторитетами в царині полоністики. Це – унікальна можливість зустрітись у Львові з такими відомими польськими професорами, як Аліція Наґурко, Тадеуш та Галина Зґулки…» – розповідає Алла Кравчук.

«Ми би дуже хотіли, аби наша зустріч стала відкритою і циклічною, щоб ми могли ділитися своїми досягненнями, а також разом напрацьовувати шляхи розв’язання проблем», – додає професор.

Під час зустрічі «I Biesiada Polonistyczna» заслужені наукові працівники, а також молоді вчені, котрі тільки розпочинають свій полоністичних шлях, мали змогу представити свої доробки та розповісти про власні новації, обмінятись міркуваннями щодо проблемних питань, пов’язаних з особливостями викладання польської мови як іноземної. «Ми дуже зацікавлені в інтеграції української полоністики з іншими полоністичними осередками за кордоном, інтеграції поколінь, але передусім – викладачів з учителями», – резюмувала професор Алла Кравчук.

Додамо, що логічним продовженням розпочатого діалогу українсько-польського діалогу стане наукова конференція «Полоністика у ХХІ столітті: між локальним і глобальним», що розпочнеться 19 листопада 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Світлини: Олександри Чури Більше фото