Іван Вакарчук – перший гість «манівських» зустрічей із цікавими людьми

Професор Іван Вакарчук став першим гостем, який відкрив цикл «зустрічей із цікавими людьми» в рамках нового проекту Львівської обласної МАН. 22 жовтня 2015 року заслужений діяч науки і техніки України, президент Львівської обласної Малої академії наук, ректор Львівського університету (1990-2007 і 2010-2013 рр.), міністр освіти і науки України (2007–2010 рр.), Герой України Іван Вакарчук зустрівся з учнями МАН.

Директор представила школярам професора Івана Вакарчука не лише як науковця, а й як людину «неосяжної глибини і таланту, філософа й лірика в одній особі».

«Іван Вакарчук є справжнім охоронцем дитячих талантів», – сказала про гостя директор Львівської обласної МАН Іванна Бородчук, наголосивши, що важливо кожній дитині дати шанс і можливість виявити свої здібності.

«Будучи ректором, Іван Вакарчук підтримував обдаровану молодь, започаткувавши низку програм: «Обдаровані діти села» та введення попереднього тестування для дітей зі сільської місцевості та для переможців Всеукраїнських і міжнародних олімпіад і конкурсів», – говорить Іванна Бородчук.

Про своє раннє зацікавлення фізикою і вибір майбутнього фаху, про свої естетичні вподобання та смаки Іван Вакарчук розповів учням, відповідаючи на їхні запитання.

Школярів також зацікавила тема тенденцій і перспектив розвитку української науки.

«Належної підтримки науки в Україні практично немає. Зараз розвиваються в основному лише теоретичні дослідження. Єдине, що рятує українську науку – спільні проекти із західними університетами й експериментальними центрами», – резюмував професор.

Іван Вакарчук переконаний, що говорити про те, яким буде майбутнє науки можна буде лише тоді, коли буде в державі мир і коли Уряд по-справжньому зацікавиться її розвитком.

«Я все життя прожив у науці, книжках, формулах. І мав від усього того глибоке інтелектуальне та естетичне задоволення. Це і є мій найбільший життєвий успіх!» – сказав Іван Вакарчук і побажав учасникам зустрічі бути щасливими, впевнено прямувати до своєї мети, отримувати задоволення від пізнавального пошуку і великих та малих відкриттів.

Про реалізацію нового проекту Львівської обласної МАН детальніше розповіла в коментарі її директор Іванна Бородчук.

«Тематика «Зустрічей із цікавими людьми» передбачає представлення неординарних особистостей, які своїм науковим доробком, творчістю, показовою професійною діяльністю зробили значний внесок у розвиток української науки, культури, політики».

Іванна Бородчук також зазначила, що найближчим часом планується зустріч з іще одним відомим фізиком, першим президентом Львівської обласної МАН Ігорем Юхновським. «Хочемо запросити до участі у проекті й професора Андрія Содомору та інших видатних людей сучасності, які є прикладом для молодого покоління обдарованої молоді. Окрім того, маємо на меті залучити й успішних молодих людей, які ділитимуться досвідом і секретами свого вдалого професійного становлення», – ділиться планами директор Львівської обласної МАН.

Нагадаємо, що Львівська обласна МАН заснована у жовтні 1978 р. за ініціативою вчених Західного наукового центру АН України та відділу освіти Львівського міськвиконкому як Мала академія наук старшокласників м. Львова «Еврика». Діяльність МАН зосереджена, зокрема, на популяризації серед учнівської молоді досягнень науки і техніки, на розвитку в обдарованих дітей навичок творчої, науково-дослідницької роботи.

Першим Президентом МАН був відомий учений, академік НАН України Ігор Рафаїлович Юхновський.

Іван Вакарчук був обраний президентом Малої академії наук Львівщини 1991 року.