Конгрес Міжнародної академії астронавтики 2016 року визнав найкращою книгою в галузі фундаментальних наук тритомник українських учених, присвячений темній енергії і темній матерії

Міжнародна академія астронавтики відзначила нагородою 2016 року в категорії «Найкраща книга в галузі фундаментальних наук» тритомне видання «Dark energy and dark matter in the Universe», опубліковане Видавничим домом «Академперіодика» НАН України. Одним із співавторів тритомного видання є директор Астрономічної обсерваторії Університету, доктор фізико-математичних наук Богдан Новосядлий.

Як повідомляє Національна академія наук України, до складу авторського колективу монографії, окрім науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, увійшли вчені Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України, Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України, Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова, Радіоастрономічного інституту НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Інституту ядерних досліджень НАН України і Головної астрономічної обсерваторії НАН України.

У праці «Dark energy and dark matter in the Universe» вперше зібрані та описані космологічні та астрофізичні спостережувані підстави існування темної енергії і темної матерії, які є визначальними складовими нашого Всесвіту та описані теоретичні моделі щодо їх фізичної природи.

«Природа як темної матерії, так і темної енергії залишається невідомою, хоч разом вони становлять 95% середньої густини Всесвіту, решта – відома нам матерія у формі частинок, полів і променів. Тритомник представляє результати багатолітніх досліджень українських астрофізиків та космологів», – розповів про книгу «Dark energy and dark matter in the Universe» її співавтор Богдан Новосядлий.

Із лекцією директора Астрономічної обсерваторії Університету Богдана Новосядлого щодо проблем темної енергії ви можете ознайомитися за посиланням.

Міжнародна академія астронавтики — неурядова організація, яка об’єднує провідних учених та інженерів у галузі космічних досліджень. Вона заснована 1960 року з ініціативи Теодора фон Кармана.

Щиро вітаємо Богдана Новосядлого та інших українських науковців із високим визнанням їхньої роботи і бажаємо їм подальшого творчого натхнення, міцного здоров’я й успіху на нелегкому шляху наукового пізнання!