Літературна премія імені Романа Гамади заснована Національною спілкою письменників України та Львівським національним університетом імені  Івана Франка для відзначення письменників у номінації «Переклад». Щороку премією можуть бути відзначені від одного до трьох лауреатів за переклади з різних мов.

На здобуття премії можуть бути висунуті лише високохудожні завершені переклади у вигляді книги або знакової публікації в часописі «Всесвіт», оприлюднені упродовж останніх п’яти років (не пізніше 31 липня поточного року). Пропозиції щодо відзначення премією потрібно подати журі до 12 вересня поточного року на адресу кафедри сходознавства ім. професора Ярослава Дашкевича Львівського національного університету імені Івана Франка.

Твори, висунуті на здобуття премії, подаються у 3-х примірниках до журі разом з листом-клопотанням  творчих спілок, організацій, бібліотек, наукових установ, університетів, відомих професорів, письменників-перекладачів, видавництв, творчих об’єднань  чи окремих осіб, що їх висувають. У листі-клопотанні зазначається прізвище, ім’я та по батькові здобувача, назва твору, час його публікації та коротка характеристика, місце публікації.

Премія не присуджується посмертно.

Всі матеріали на здобуття премії надсилайте за адресою:

79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, Львівський національний університет імені  Івана Франка, кафедра сходознавства ім. проф. Я. Дашкевича.