Конкурсний відбір на програму студентської академічної мобільності «САМ-Україна» у Львівському університеті

30 червня 2020 року відбулось засідання Конкурсної комісії програми «САМ Україна» – студентська академічна мобільність» у Львівському національному університеті імені Івана Франка у складі голови Комісії – проректора з наукової роботи Романа Гладишевського, заступниці голови Комісії – начальниці Відділу міжнародних зв’язків Любові Чапляк, деканів та координаторів академічної мобільності факультетів Університету, координаторки програми «САМ Україна» в Університеті Оксани Краєвської, керівниці Центру забезпечення якості освіти Ірини Іваночко, начальника Студентського відділу Богдана Івануся, голови Студентського уряду Назара Сениці, голови Студентського профкому Андрія Білинського. Під час засідання члени комісії затвердили номінованих кандидатів на програму мобільності. Загалом для участі у програмі надійшло 27 заявок з 9 факультетів та 13 спеціальностей, серед яких було одноголосно відібрано 20 заявок з 9 факультетів та 12 спеціальностей; ще 6 заявок з 4 факультетів та 5 спеціальностей перебувають у резервному переліку. Відібрані Комісією кандидати будуть повідомлені про участь в мобільності персонально після затвердження Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Британською Радою.

Нагадаємо, що на початку 2020 року, Британська Рада спільно з Міністерством  освіти  і науки  України оголосили про початок реалізації трирічної програми (2020-2022) всеукраїнської академічної мобільності  «САМ Україна», яка є однією із компонентів програми ЄС «Дім Європи».

Враховуючи попередній досвід участі Львівського національного університету імені Івана Франка у проєктах мобільності, зокрема «Еразмус Мундус» та «Еразмус+», ця програма викликала особливий інтерес та стала мотивом для подачі заявки на участь у програмі у квітні 2020 року. Львівський та Київський університети є класичними та мають подібний набір спеціальностей, які забезпечують відповідність потоків мобільності та визнання отриманих результатів навчання.

В кінці травня 2020 року оголошено результати конкурсу і проєкт Львівського та Київського університетів отримав схвальну оцінку експертів та обраний для фінансування. Загалом на конкурс було подано 24 проєкти, 7 з яких відібрано для реалізації у 2020 році.

Конкурс для студентів обох університетів проходив y червні 2020 року. Переможці конкурсу матимуть змогу безкоштовно навчатися в партнерському Університеті упродовж 12 тижнів в 2020/2021 н.р., отримають кошти на перебування та проживання в гуртожитку приймаючого Університету та відшкодування фактичних витрат на проїзд за кошти проєкту САМ.

Відбір студентів, номінованих на участь у програмі мобільності, здійснювався Комісією Львівського національного університету імені Івана Франка згідно з критеріями, визначеними в наказі Ректора «Про порядок організації та проведення конкурсу за програмою «САМ Україна» – студентська академічна мобільність» (пункт 4).