Професори Карлового університету прочитали лекції студентам-філологам

У рамках гостьового лекторію відомі чеські науковці – заступник директора Інституту богемістичних студій Карлового університету, директор Міжнародної літньої школи слов’янських студій, професор Їржі Гасіл із дружиною Геленою – професором філософського факультету Карлового університету 10 лютого 2016 року зустрілися зі студентами, які студіюють слов’янську філологію у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Упродовж двох днів професор Їржі Гасіл прочитав молодим людям низку лекцій з історії та граматики чеської мови. Зокрема, чеський мовознавець зробив концептуальний огляд підручників із граматики сучасної чеської мови, представивши традиційний та інноваційний підходи до цього питання.

Студенти філологічного факультету також зацікавлено прослухали лекцію Їржі Гасіла про роль Карла ІV та його наступників в історії розвитку чеської мови.

На основі аналізу синтаксичних конструкцій та їх трансформації у фаховому мовленні професор Гелена Гасілова розповіла студентам Львівського університету про особливості читання фахових текстів.

Доцент кафедри слов’янської філології Надія Лобур висловила вдячність чеським колегам за багаторічну співпрацю та спільні наукові проекти і висловила надію на продовження започаткованої традиції відкритих лекцій для студентів ЛНУ ім. Івана Франка.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото