Лінгвістична зустріч «Україна – Польща: мова і сучасність»

Уперше на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка 10 жовтня 2016 року відбулася лінгвістична зустріч із відомими мовознавцями: директором Інституту слов’янської філології Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща), професором Феліксом Чижевським і директором Інституту української мови НАН України, професором Павлом Гриценком, у якій взяли участь студенти-магістри, викладачі та науковці-філологи з інших ВНЗ Львова.

«Філологічна наука формує обличчя університетської спільноти й України в цілому, а також репрезентує нашу країну у світі. Тому сьогоднішня зустріч із мовознавцями стане актуальною та корисною для всієї філологічної спільноти», – зазначив декан філологічного факультету Святослав Пилипчук, представляючи гостей.

Організатор зустрічі, завідувач кафедри української мови Зоряна Купчинська зауважила,  що вже давно назріла потреба у створенні спеціального майданчика для зустрічей і спілкування  з відомими мовознавцями, які працюють на розвиток україністики як у нашій державі, так і за кордоном.

Про становлення україністики в Польщі розповів професор Фелікс Чижевський, сфокусувавши увагу на науковій діяльності засновника кафедри україністики в Люблінському університеті імені Марії Кюрі-Склодовської – Михайла Лесіва.

«Професор Михайло Лесів – український мовознавець у Польщі, україніст і славіст, історик, доктор філологічних наук, автор праць з українського та слов’янського мовознавства, діалектології, ономастики, історії і культури мови, фольклористики. Саме Михайло Лесів у 1992 році очолив кафедру української філології на факультеті славістики  в Люблінському університеті імені Марії Кюрі-Склодовської», – зазначив учень Михайла Лесіва – Фелікс Чижевський.

Додамо, що з метою участі в лінгвістичних зустрічах до Львівського університету прибули й інші працівники кафедри україністики Університету Марії Кюрі-Склодовської. Учасники делегації ознайомили українських колег зі своїми напрацюваннями у сфері слов’янського мовознавства та детальніше розповіли про напрями наукових досліджень.

Під час зустрічі з філологічною спільнотою професор Фелікс Чижевський також презентував видання кафедри україністики Люблінського університету.

Блискучу доповідь про діалектний фрагмент українського мовопростору виголосив директор Інституту української мови НАН України, професор Павло Гриценко.

На завершення зустрічі учасники заходу мали можливість безпосередньо поспілкуватись із відомими мовознавцями й отримати відповіді на проблемні питання, якими цікавляться сучасні українські філологи.

Світлини: Анастасії Коник та Олександри Чури Більше фото