Лінгво-культурне стажування студентів французької філології у м. Пуатьє (Франція)

З 6 по 13 березня 2018 року студенти другого курсу французької філології Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у лінгво-культурному стажуванні у м. Пуатьє (Франція) в межах проведення 12-го Міжнародного тижня у Міжнародному інноваційному пілотному ліцеї (LP2I).

Здійснення цього стажування стало можливим завдяки запрошенню французької сторони, а саме директора ліцею п. Янніка Тевене, організаційному сприянню Абоно Тьєррі та Діона Жан-Марі, представників Федерації «Обміни Франція – Україна» (FEFU), з якою ЛНУ ім.  Івана Франка уклав договір про співпрацю. Відповідальною за організацію та супровід під час стажування була доцент кафедри французької філології Наталія Ярошко.

Програма стажування була різносторонньою, адже містила навчальний, лінгвістичний, соціо-комунікативний та культурний аспекти.

Передусім, важливим було те, що наші студенти мали змогу відвідувати навчальні заняття у ліцеї з різних дисциплін, а також аналізувати методику викладання французької мови для іноземців, запозичувати новітні підходи до викладання французької літератури.

Постійне перебування у франкомовному середовищі (проживання у сім’ях, спілкування з ліцеїстами та викладачами) безумовно посприяло підвищенню рівня мовної компетенції наших студентів. Надзвичайним моментом для знайомства, спілкування та міжкультурного обміну стала презентація інформаційних стендів країн, делегати від яких взяли участь у Міжнародному тижні. Стенд від України, підготовлений нашими студентами, викликав неабияке зацікавлення серед відвідувачів Дня відкритих дверей у Міжнародному інноваційному пілотному ліцеї.

Завдяки екскурсіям та мандрівкам, передбаченим у програмі Міжнародного тижня, це стажування стало справді незабутнім! Екскурсія у Парижі, у містах Пуатьє і Тур, відвідання пізнавально-розважального комплексу Futuroscope, мандрівка до долини Луари та замку Азе-ле-Рідо дозволили ознайомитися з багатою історичною, природною та архітектурною спадщиною Франції.

Висловлюємо сподівання, що міжнародна співпраця у цьому напрямку продовжуватиметься й надалі.