ЛНУ ім. Івана Франка відвідав Альфред Форхель – Президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана

7-8 листопада 2019 року з робочим візитом у Львівському національному університеті імені Івана Франка перебував Президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана, професор Альфред Форхель. Під час відвідин Університету німецький вчений зустрівся із адміністрацією та науковцями ЛНУ ім. Івана Франка, а також відвідав фізичний факультет та Наукову бібліотеку. Метою візиту Альфреда Форхеля було ознайомлення із результатами реалізації численних спільних проектів Вюрцбурзького та Львівського університетів та окреслення перспектив подальшої співпраці між провідними закладами вищої освіти Німеччини та України.

Під час зустрічі Альфреда Форхеля з Ректором Університету, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником та проректором з наукової роботи, членом-кореспондентом НАН України, професором Романом Гладишевським йшлося про ключові напрямки спільних наукових досліджень та майбутні пріоритети взаємодії між установами.

Зокрема, під час зустрічі із німецьким колегою Володимир Мельник подякував Президентові Вюрцбурзького університету за плідну співпрацю і технічну допомогу, яку надає один із провідних європейських навчальних закладів ЛНУ ім. Івана Франка і наголосив на важливості подальшої реалізації спільних проектів.

Про пріоритетні шляхи наукової та освітньої взаємодії між Вюрцбургом та Львовом йшлося під час зустрічей із вченими ЛНУ ім. Івана Франка – начальником Науково-дослідної частини Юрієм Плевачуком, професором кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Володимиром Сулимом, завідувачем кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Аллою Паславською, завідувачем  кафедри німецької філології Богданом Максимчуком, доцентом кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Любомиром Бораковським, доцентом кафедри менеджменту Мар’яною Кохан, першим проректором Андрієм Гукалюком, деканом факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрієм Фургалою і деканом факультету прикладної математики та інформатики Іваном Дияком.

Співпраця між Львівським та Вюрцбурзьким університетами розпочалася 2014 року. Упродовж цього часу вчені та студенти ЛНУ ім. Івана Франка неодноразово мали нагоду відвідати Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана, представити там результати наукових досліджень й обмінятися досвідом з німецькими колегами. Окрім того, університети успішно реалізували ідею Спільної міжнародної сертифікаційної програми «Вибрані розділи обчислювальної математики».

Також німецький університет активно долучається до покращення науково-технічної бази ЛНУ ім. Івана Франка.    Детальніше про результати, яких вдалося досягнути завдяки співпраці із Вюрцбурзьким університетом, розповіли директор Наукової бібліотеки Університету Василь Кметь, завідувач кафедри фізики металів Степан Мудрий і доцент кафедри фізики металів Ігор Штаблавий. Зокрема, йшлося про оцифрування фондів Наукової бібліотеки, створення електронного репозитарію, реставрацію книжкових видань, а також наукові напрацювання, які стали можливими завдяки електронному мікроскопу, наданому ЛНУ ім. Івана Франка Вюрцбурзьким університетом.

Після спілкування із науковцями та адміністрацією Університету Альфред Форхель висловив переконання на подальшу взаємовигідну співпрацю.

Світлини: Олега Вівчарика та Юрія Плевачука Більше фото