Львівський університет долучиться до Міжнародного конгресу ПЕН-клубу

19 квітня 2017 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник зустрівся з виконавчим директором Міжнародного ПЕН-клубу Карлесом Торнером. Під час зустрічі сторони обговорили перспективу участі Львівського  університету в організації Міжнародного конгресу ПЕН-клубу, який відбудеться у вересні цього року у Львові.

Конгрес є щорічним, проте вперше відбуватиметься в Україні. Тема цьогорічного заходу – «Обстоювання правди в добу пропаганди» – сприятиме приверненню уваги до України в час російської агресії та акцентуватиме увагу на правах людини, проблемах вимушено переселених осіб та українських політичних в’язнях в Росії.

Очікується, що в роботі Конгресу візьмуть участь 200-250 письменників з усього світу, які доноситимуть правду про Україну у своїх країнах. Із багатьма з них студенти Львівського університету зможуть безпосередньо поспілкуватися під час зустрічей, які відбудуться в ЛНУ ім. Івана Франка.

ПЕН-клуб (International PEN) є найстарішою міжнародною неурядовою організацією, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Організація створена 1921 року з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу, а також акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури. Однією з найважливіших сфер діяльності клубу є боротьба за свободу слова і захист прав письменників, які зазнають утисків та переслідувань за свої погляди. ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв’язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.