Магістри факультету міжнародних відносин захистили наукові роботи з питань німецького права та права ЄС

Студенти факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка 16 червня 2016 року англійською мовою захистили магістерські роботи з актуальних питань німецького права та права ЄС. Особливістю цього захисту є те, що на презентацію наукових досліджень до українських студентів завітав декан юридичного факультету SRH Університету прикладних наук міста Гайдельберг (Німеччина), професор Пітер Баумайстер та німецькі студенти-юристи. Спільний захист наукових робіт став можливим завдяки співпраці факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка та юридичного факультету SRH Університет прикладних наук міста Гайдельберг (Німеччина).

«Сьогоднішня подія надзвичайно важлива, адже вона є вагомим кроком у продовженні українсько-німецької академічної співпраці», – наголосив під час відкриття заходу заступник декана факультету міжнародних відносин з наукової і навчально-виховної роботи, завідувач кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Львівського університету Михайло Микієвич.

Михайло Миколайович зазначив, що спільний проект Львівського та Гайдельбергського університетів реалізовується у два етапи. На першому етапі співпраці німецькі студенти працювали над науковими дослідженнями у сфері українського законодавства, а згодом презентували їх. На другому етапі проекту вже українські студенти вивчали німецьке право, але через нестабільну ситуацію в Україні співпраця на деякий час припинилася. Утім, Михайло Миколайович відзначив, що нинішній приїзд студентів із Німеччини та відновлення співпраці в цілому свідчить про поліпшення ситуації в Україні і декларує подальший успішний розвиток українсько-німецького академічного співробітництва.

«Єдиний спосіб поліпшити життя, досягти миру в Європі і покращити добробут – це налагодити міжособистісне спілкування на усіх рівнях життя наших країн», – зазначив Михайло Микієвич, звертаючись до українських і німецьких студентів.

Також присутніх привітав декан юридичного факультету Університету прикладних наук міста Гайдельберг Пітер Баумайстер, який зазначив, що найкращою передумовою для налагодження комунікації між українськими та німецькими студентами є формування міцної основи для обміну думками на особистому та професійному рівнях. «Ми, європейці, повинні краще пізнавати один одного, спілкуватися та здобувати нові знання. Очевидно, що у нас багато спільного. Тож, нам варто провадити конструктивний діалог на академічному рівні, аби цю спільність поглиблювати», – закликав учасників заходу до продовження співпраці Пітер Баумайстер.

За результатами презентацій наукових досліджень восьмеро студентів-магістрів Львівського університету отримали спільні сертифікати обох університетів, що засвідчують участь у українсько-німецькому проекті та успішний захист англійською мовою магістерських робіт в сфері німецького права та права Європейського Союзу.