Міжнародні конфлікти в сучасному світі

На факультеті міжнародних відносин Львівського університету 11 грудня 2019 року відбулася наукова конференція «Міжнародні конфлікти у сучасному світі: від регіонального протистояння до глобального суперництва». Організували захід Центр міжнародної безпеки та партнерства та Координаційний центр міжнародного діалогу Україна–ЄС за підтримки Центру інформації та документації НАТО у Києві. У роботі наукового форуму взяли участь чільні українські науковці та гості з-за кордону.

На важливості та актуальності розгляду й обговорення проблематики міжнародних конфліктів наголосив у своєму вітальному слові декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський. «Центральна увага сьогодні повинна бути приділена новітнім вимірам сучасних конфліктів, – зазначив професор Мальський, відкриваючи роботу конференції, – адже саме сьогодні ми спостерігаємо кардинальні зміни у різних регіональних системах безпеки та взаємозалежність між регіональним протистоянням та глобальним світовим порядком. З огляду на це роль наукових досліджень та експертних оцінок є надзвичайно важливою для ефективного управління конфліктами та пошуку дієвих механізмів їхнього розв’язання».

У першій частині наукового форуму учасники конференції зосередилися на обговоренні проблем регіонального розвитку у Балто-Чорноморському регіоні, регіоні Арктики, Африки, євроатлантичного простору, європейського регіонального комплексу безпеки. Науковці звернули увагу на гострі питання конфліктогенності у цих регіонах та констатували необхідність застосування специфічних механізмів конфліктного та постконфліктного врегулювання. У другій частині конференції увага учасників була прикута до прикладних питань вивчення та аналізу локальних та регіональних конфліктів, пов’язаних з інтеграційними аспіраціями різних держав європейського та євроатлантичного простору, особливо російсько-українського збройного конфлікту у контексті його геополітичного та цивілізаційного характеру та особливостей його перебігу.

Також в рамках програми конференції відбулася презентація підручника «Міжнародні конфлікти (кінець ХІХ – перша половина ХХ століття)», який підготував авторський колектив викладачів кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин – доцент Ігор Іжнін, доцент Світлана Пик і доцент Костянтин Поліщук. Під час презентації учасники заходу розкрили структурні особливості досліджуваних міжнародних конфліктів та відповіли на численні питання присутніх щодо історії перебігу та специфіки дослідження проблематики міжнародних конфліктів минулого.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото